Otwarta agresja Rosji przeciw Ukrainie

dodane 01.09.2014 10:10

PAP |

Rozpoczęła się bezpośrednia i otwarta agresja przeciwko Ukrainie ze strony Rosji - powiedział w poniedziałek prezydent Ukrainy Petro Poroszenko w wystąpieniu w liceum wojskowym.

Otwarta agresja Rosji przeciw Ukrainie   Michał Józefaciuk / CC-SA 3.0 Petro Poroszenko

"Przeciwko Ukrainie rozpoczęła się bezpośrednia i otwarta agresja ze strony sąsiedniego państwa. To w zasadniczy sposób zmienia sytuację w strefie działań bojowych, stawia nowe, o wiele bardziej złożone problemy przed naszymi strukturami siłowymi" - mówił Poroszenko.

Przyznał, że w ostatnich dniach pogorszyła się sytuacja w rejonie operacji antyterrorystycznej, prowadzonej przez siły rządowe przeciwko prorosyjskim separatystom na wschodzie kraju.

"Analizujemy teraz dokładnie wydarzenia minionego tygodnia. Wnioski będą poważne, w tym wnioski kadrowe" - zapowiedział szef państwa.

Poroszenko ocenił, że żołnierze ukraińscy, którzy "w Donbasie bronią kraju przed agresją zewnętrzną", bronią nie tylko Ukrainy, ale też "światowej granicy demokracji i wolności na wschodzie". Jak dodał, Ukraina jest dzisiaj "prawdziwą forpocztą Europy". W ten sposób, jak mówił, Ukraińcy bronią swojego prawa, by być nieodłączną częścią cywilizacji europejskiej.

Prezydent wziął udział w uroczystościach w liceum wojskowym z okazji początku roku szkolnego. Zwracając się do licealistów mówił m.in., że oficer ukraiński powinien znać nie tylko język państwowy, ale też jeden z języków europejskich.

W minionym tygodniu siły ukraińskie poniosły straty w walkach z separatystami, którzy m.in. okrążyli Iłowajsk, leżący na południowy wschód od Doniecka. Walki oddziałów rządowych z rebeliantami trwają także w Doniecku, który atakowany jest od zachodu. W poniedziałek rano dowództwo operacji antyterrorystycznej powiadomiło, że trwają walki z batalionem rosyjskich czołgów o lotnisko w Ługańsku.

W piątek sekretarz generalny NATO Anders Fogh Rasmussen powiedział, że Rosja jest zaangażowana w bezpośrednie operacje militarne na wschodzie Ukrainy.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KONFLIKT, PREZYDENT, ROSJA, UKRAINA

Przeczytaj komentarze | 7 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Jeśli chodzi o Sikorskiego to ważną funkcję na miarę swoich zdolności intelektualnych - choć z pewnością nie na miarę ambocji - już sobie zapewnił. I wystarczy. Otóż załatwił sobie wydzielenie swojej posiadłości jako odrębnej wsi. Jak tłumaczył (chyba na Twitterze) dlatego, że jego zagranicznych gości GPS prowadził zamiast do jego rancza to do byłego PGR, a tam wiadomo, bydło i kamieni kupa. Więc wstyd. Ale mniejsza dlaczego, do rzeczy. Wieś jak to wieś sołtysa musi mieć. Zatem może sobie teraz urządzić kampanię wyborczą i w samorządowych wyborach wybrać się na sołtysa. Tyle w temacie.

 

Plusów: 3 Scott 01.09.2014 14:17
Lech Kaczyński poleciał do Gruzji, robiąc coś niesamowitego jak na głowa Państwa. Wziął wszystko "na klatę" nie wysłał wojska, ale walczył w imieniu Polski sam. I zatrzymał Rosyjskie czołgi, samoloty, piechotę- w jedną chwilę. Do niego strzelał snajper on ryzykował życiem.

Jego planowanie, strategia, działanie i co najważniejsze- EFEKTYWNOŚĆ były czymś unikatowym na skalę światową, do dzisiaj.

Takich reprezentantów nam trzeba. A nie od kolan u Putina, do gdybania o wojnie. A efekty opłakane, bo na Ukrainie gorzej z dnia na dzień.
Plusów: 1 Greg 01.09.2014 13:48
Niezalogowany użytkownik A poza tym ciezkie czasy sa skutkiem dzialan takich ludzi jak wspomniani Kopacz, Bienkowska, Buzek czy Sikorski. Ich dzialania wybitnie pokazaly, ze nie sa w stanie z nikim rozmawiac poza typowym rozmywaniem wszystkiego.
Plusów: 2 Scott 01.09.2014 13:46
LOL, pojechane. Coś paliliście z osobopremierem może?

wszystkie komentarze >