Albo zatrzymamy dżihadystów, albo...

dodane 02.09.2014 18:43

RADIO WATYKAŃSKIE |

Państwo Islamskie wykorzystuje z premedytacją brak reakcji świata Zachodniego.

Albo zatrzymamy dżihadystów, albo...   AUTOR / CC 2.0 Kard. Béchara Boutros Raï

Do pilnej interwencji wspólnoty międzynarodowej wobec rosnącego zagrożenia ze strony dżihadystów tzw. Państwa Islamskiego wezwali katoliccy i prawosławni patriarchowie Bliskiego Wschodu. Wzięli oni udział we wspólnym spotkaniu poświęconym aktualnej sytuacji w regionie, które odbyło się w Bkerké w Libanie. Gospodarz posiedzenia kard. Béchara Boutros Raï kontynuuje tę „alarmową” misję również w Rzymie, gdzie spotkał się z ambasadorami państw zachodnich i arabskich akredytowanych przy Stolicy Apostolskiej. „To, co robi dziś Państwo Islamskie i inne grupy fundamentalistów, prowadzi nas z powrotem do epok prehistorycznych, prowadzi nas znów do czasów, kiedy nie było jeszcze żadnego prawa” – tak uważa maronicki patriarcha.

„Podam przykład – powiedział Radiu Watykańskiemu kard. Raï. – Pewnego dnia pojawia się Państwo Islamskie i wydaje dekret dla chrześcijan: albo przejdziecie na islam, albo będziecie płacić podatek, ponieważ nie jesteście muzułmanami, albo natychmiast opuścicie swoje domy. Macie dwa dni, w przeciwnym razie dosięgnie was miecz. Wasze domy i nieruchomości są teraz nasze! I zobaczcie, cały świat zachowuje absolutną ciszę, a to oznacza, że wracamy do czasów prehistorycznych! To jest wielki skandal!”

„Chcemy powiedzieć całemu światu, że my, chrześcijanie na Bliskim Wschodzie, nie jesteśmy mniejszością – dodał zwierzchnik maronitów. – Status mniejszości nie ma zastosowania do chrześcijan, odnosi się do grup etnicznych, grup politycznych, grup kulturowych. My jesteśmy Kościołem Chrystusa obecnym na Bliskim Wschodzie. A zatem nie jesteśmy mniejszością! Jesteśmy obywatelami tych krajów na Bliskim Wschodzie od dwóch tysięcy lat, 600 lat przed muzułmanami. Żyliśmy z muzułmanami 1400 lat, przekazaliśmy im wartości ewangeliczne, wartości godności osoby, świętości życia ludzkiego. Ale my także otrzymaliśmy wiele z tradycji i wartości muzułmańskich, razem stworzyliśmy kulturę i cywilizację. Trzeba powiedzieć całemu światu, że Syria, Egipt, Jordania, Palestyna, Irak mają kulturę chrześcijańską, z fundamentem całkowicie chrześcijańskim. Nie można tu po prostu przyjść i zniszczyć wszystkiego po ponad 2000 lat i 1400 latach wspólnego budowania!”.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| DŻIHAD, DŻIHADYŚCI, ISIS, PAŃSTWO ISLAMSKIE, PAŃSTWO ISLAMSKIE IRAKU I LEWANTU, PRZEŚLADOWANIA CHRZEŚCIJAN, PRZEŚLADOWANIA RELIGIJNE

Przeczytaj komentarze | 8 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 1 tyż katolik 04.09.2014 09:39
Niezalogowany użytkownik Jak możesz przedstawiać się jako katolik i pisać "nie ma Kościoła..."? Nie widzisz tu sprzeczności, katoliku? To tak jak u pani prezydent, która zwalnia lekarza z pracy, bo działał w zgodzie z wartościami, które ona sama wyznaje (tak powiedziala!). Otóż to TY jesteś Kościół. Jeżeli uważasz, że trzeba wojować, to wojuj. Przede wszystkim z piekłem i herezjami w sobie samym. Ufajmy Jezusowi!
Plusów: 1 andrzej 03.09.2014 11:04
Niezalogowany użytkownik W takiej czapeczce - doniczce nie zwojuje się zbyt wiele:)
A poważnie to też czekam na drugiego króla Jana Sobieskiego. Warto abyśmy już dziś zatrzymali obydwie ofensywy islamską na południu i postkomunistyczną na wschodzie!!!
Plusów: 0 zyg 03.09.2014 09:27
Niezalogowany użytkownik proponuje zapoznać się - choćby pobieżnie - z historią religii. Twoja wypowiedź jest zupełnie oderwana od rzeczywistości.
Plusów: 1 Stefan 03.09.2014 09:13
Niezalogowany użytkownik Wyprawy krzyżowe nie były takie głupie, potrzebujemy teraz czegoś takiego...

wszystkie komentarze >