107,6 FM

Pomóżmy odnowić katedrę

Kolejna, po katowickiej, archidiecezja wesprze sąsiadów z Sosnowca. Z woli abp. Wacława Depo, w niedzielę 9 listopada na terenie archidiecezji częstochowskiej zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na pomoc dla diecezji sosnowieckiej po pożarze katedry w Sosnowcu. Swoją decyzję metropolita częstochowski ogłosił w specjalnym słowie pasterskim.

Poniżej publikujemy słowo pasterskie abp Wacława Depo w całości.

Bracia w kapłaństwie, Osoby życia konsekrowanego,
Bracia i Siostry w Chrystusie!

Bolesne doświadczenie Kościoła Sosnowieckiego, którym jest pożar dachu i zniszczenia w Świątyni Katedralnej, wzywa nas do ufnej modlitwy, aby z niej czerpać na nowo siły od Chrystusa. „Kto modli się nie traci czasu, nawet jeśli wszystko wskazuje na potrzebę pilnej interwencji, skłaniającej nas jedynie do działania”(nr 36) - tak uczył nas Papież Benedykt XVI w encyklice „Bóg jest miłością”.

Dlatego pierwszym darem, do którego wzywam nasze wspólnoty jest modlitwa o zawierzenie Bogu. Kolejnym zaś, niech będą ofiary składane do puszek w kościołach i kaplicach naszej Archidiecezji Częstochowskiej, w niedzielę 9 listopada 2014 roku., jako wyraz solidarności dla wspólnej historii, a dziś również metropolitalnej. Na drogach jedności w wierze i ofiarnej pomocy z serca Wam wszystkim błogosławię.

+ abp Wacław Depo

Częstochowa, 31 października 2014 r.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama