107,6 FM

Jak proboszcz plac zabaw testował przejdź do galerii

W należącym do parafii w Szaflarach Borze mieszkańcy sami postarali się o plac zabaw, który poświęcił ks. proboszcz Andrzej Kamiński.

- Super sprawa! - nie krył radości ks. proboszcz Andrzej Kamiński przed poświęceniem placu zabaw. Sam wcześniej go przetestował, ku radości licznie zebranych parafian - zwłaszcza najmłodszych.

Inwestycja była możliwa dzięki projektowi, który przygotowała i zrealizowała Grupa Inicjatyw Lokalnych "GIL" z siedzibą w Borze.

- Zależy nam na podniesieniu atrakcyjności turystycznej w tej miejscowości, ale także na integracji mieszkańców - mówi Adam A. Kustwan z "GIL".

Poświęcenie i otwarcie placu zabaw odbyło się 11 listopada i było połączone z zakończeniem drugiego projektu Grupy Inicjatyw Lokalnych.

- Przed nami okres świąt Bożego Narodzenia. Chcieliśmy utrwalić jasełka oraz śpiew i muzykę charakterystyczną dla wsi Bór. Udało nam się to zrealizować poprzez wydanie dwóch okolicznościowych płyt: z kolędami pt. "Borzańskie śpiewanie" i jasełkami pt. "Z Boru do Betlejem” - mówi Adam A. Kustwan. Nagranie płyt poprzedziły specjalne zajęcia dla dzieci i młodzieży, m.in. z choreografem.

Uczestnikom otwarcia placu zabaw świeżo wydane płyty były rozdawane za darmo.

Obydwa projekty powstały w ramach dofinansowania z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na latach 2007-2013.

"GIL" wspiera realizację projektów na terenie kilku gmin na Podhalu. Szczegóły działalności można znaleźć na stronie internetowej www.gil.org.pl.

- Zachęcam wszystkich do współpracy, nauczycieli, katechetów, animatorów kultury. Razem możemy więcej! - zachęca Adam A. Kustwan.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama