107,6 FM

Putin: Nie pozwolę!

Prezydent Rosji Władimir Putin w wywiadzie dla niemieckiej telewizji publicznej ARD oświadczył, że nie pozwoli na to, by rząd ukraiński "unicestwił" wszystkich swoich przeciwników politycznych na Ukrainie. Zarzucił niemieckim mediom stronniczość.

"Najważniejsze jest to, aby nie patrzeć na problemy w sposób jednostronny. Mamy do czynienia z działaniami wojennymi we wschodniej Ukrainie, rząd ukraiński wysłał wojsko. Dochodzi nawet do użycia pocisków rakietowych, ale czy o tym się mówi? Ani słowa" - odparł Putin na pytanie, czy Rosja wspiera separatystów, wysyłając im broń oraz żołnierzy.

Putin zarzucił dziennikarzom, że dążą do tego, by rząd ukraiński "unicestwił wszystkich politycznych przeciwników i oponentów". "Czy chcecie tego?" - zapytał dziennikarza przeprowadzającego wywiad. "My nie chcemy tego i nie pozwolimy na to" - dodał.

Przeprowadzony w czwartek wywiad zostanie wyemitowany w całości w niedzielę wieczorem. ARD pokazała w sobotę w ramach wiadomości niewielki fragment. Rozmowę z Putinem przeprowadził Hubert Seipel - dziennikarz stacji NDR w Hamburgu, jednej ze stacji tworzących ARD. Seipel jest autorem filmu o Putinie.

 

« 1 »
 • am haarec
  16.11.2014 09:58
  Pan Putin to może się rządzić w Rosji,a nie na Ukrainie,która jest niepodległym państwem i tylko obywatele i rząd Ukrainy mogą decydować o swoim kraju
  doceń 0
 • obywatel
  16.11.2014 14:32
  w tym konflikcie zapomnieliśmy i rosyjskiej ludności zamieszkałej na terytorium Ukrainy. Ocenia sie ze mieszka tam 20 milionów Rosjan i żaden zachodni polityk nie wspomina o prawach tej ludno sci. Ukraina powstała w sposób spontaniczny bez jakiegokolwiek uwzględnienia etnicznych warunków. Nikt ludności nie pyta czy chcą być Ukraińcami czy Rosjanami. Referendum na Krymie i Donbasie z góry skwitowano jako nielegalne bo ukrainskim władzom nie podobali się. Wszyscy powtarzają ze konfliktu nie da się rozwiązać militarnie ale nikt nie chce dojrzeć ze to właśnie lokalna ludność ma wszelkie prawo do samostanowienia - prawo które stoi ponad integralnością państwa. Bo państwo jest dla ludzi a nie ludzie dla państwa
  doceń 3

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama