107,6 FM

Startuje PŚ w skokach

Niemiec Severin Freund, a nie podwójny mistrz olimpijski z Soczi i triumfator Pucharu Świata w skokach narciarskich Kamil Stoch, jest - zdaniem londyńskich bukmacherów - głównym kandydatem do zdobycia Kryształowej Kuli w rozpoczynającym się w weekend sezonie.

Za każdego funta postawionego na Frenuda, trzeciego zawodnika ostatniego cyklu PŚ, który wygrał pięć konkursów, w przypadku jego zwycięstwa można otrzymać cztery. Natomiast kurs na polskiego skoczka wynosi 4,5:1. Trzecim w kolejności kandydatem do triumfu w PŚ jest Słoweniec Peter Prevc - 5:1.

Kolejne miejsca w zestawieniu zajmują: Austriak Gregor Schlierenzauer - 7,5:1, Norweg Anders Bardal - 8:1 oraz japoński weteran Noriaki Kasai - 15:1.

Na 15. pozycji w rankingu bukmacherów plasuje się Piotr Żyła. W przypadku zwycięstwa zawodnika ze Szczyrku w rywalizacji o pucharowe trofeum za każdego postawionego funta można odebrać 101.

Zimowy sezon skoków narciarskich zainaugurowany zostanie w piątek wieczorem kwalifikacjami do niedzielnego konkursu indywidualnego w niemieckim Klingenthal. Na starcie, oprócz Stocha i Żyły, z Polaków staną jeszcze: Maciej Kot, Dawid Kubacki, Jan Ziobro, Bartłomiej Kłusek i Stefan Hula.

Kwalifikacje na Vogtland Arena mają się rozpocząć o godz. 18. Wcześniej organizatorzy zaplanowali dwie serie treningowe. W sobotę odbędą się zawody drużynowe.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama