107,6 FM

Górecki Chamber Choir w Mariackim

W niedzielę o 19.30 w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP przy placu im. Emila Szramka 1 w Katowicach będzie miało miejsce niezwykłe muzyczne wydarzenie. Wstęp wolny.

To ostatni już koncert z ogólnopolskiego cyklu "Z pieśni kościelnych" wybitnego kompozytora Henryka Mikołaja Góreckiego w wykonaniu Górecki Chamber Choir. Chór wystąpi pod dyrekcją Włodzimierza Siedlika. Przedsięwzięcie to uzyskało wsparcie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Górecki Chamber Choir to zespół, do którego dyrektor artystyczny, Włodzimierz Siedlik zaprosił znakomitych śpiewaków z krakowskiego środowiska muzycznego. Zostali oni specjalnie dobrani pod kątem specyfiki twórczości H.M. Góreckiego. Chór powstał na bazie zespołu projektowego, powołanego przez Stowarzyszenie Passionart i maestro Włodzimierza Siedlika, specjalnie na potrzebę zarejestrowania i wykonania "Z pieśni kościelnych". Wydana w czerwcu 2013 roku płyta spotkała się z ogromnym entuzjazmem odbiorców i w tym roku została nominowana do Fryderyka. Można ją było usłyszeć także na antenie Polskiego Radia i Radia BBC.

W muzyce Henryka Mikołaja Góreckiego szczególne miejsce zajmują myśl i postawa duchowa św. Jana Pawła II. Mamy nadzieję, że koncert będzie znakomitą okazją do obcowania z prawdziwie metafizyczną twórczością kompozytora. Wydarzenie objęte jest honorowym patronatem arcybiskupa Wiktora Skworca, metropolity katowickiego.

Szczególnego znaczenia nabiera fakt, że koncert odbędzie się w mieście ważnym dla życia i twórczości kompozytora, w czasie powiązanym z datą jego urodzin (6 grudnia). Na koncercie zapowiedziała swoją obecność małżonka kompozytora, Jadwiga Górecka.

Wstęp wolny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama