Czarnoskóry piłkarz oskarżony o rasizm

dodane 03.12.2014 17:22

wt /Przegląd Sportowy

Balotelli, gwiazda Liverpoolu i kadry Włoch okrzyknięta rasistą za użycie słowa "Murzyn".

Czarnoskóry piłkarz oskarżony o rasizm   Piotr Drabik / CC 2.0 Mario Balotelli

Czy możliwe jest, by czarnoskórego piłkarza nazwać rasistą? Otóż tak. Do takiej sytuacji doszło po tym, jak Mario Balotelli zamieścił na Instagramie zrzut ekranu w gry Super Mario z podpisem ""Nie bądź rasistą! Bądź jak Mario. On jest włoskim hydraulikiem stworzonym przez Japończyków, który mówi po angielsku i wygląda jak Meksykanin. Skacze jak Murzyn i łapie monety jak Żyd"". Od razu na głowę Balotellego spadła lawina krytyki, głównie ze strony internautów, którzy oskarżyli go o antysemityzm i rasizm.

Piłkarz usunął wpis i zamieścił kolejny o treści: "Moja Mama jest Żydówką, więc zamknijcie się wszyscy".

Polityczna poprawność sięga jednak dalej: postępowanie przeciw Balotellemu rozpoczęła Komisja Dyscyplinarna Angielskiej Federacji Piłkarskiej. Napastnikowi Liverpoolu grozi zawieszenie nawet na pięć meczów.

 

«« | « | 1 | » | »»
Przeczytaj komentarze | 7 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 MacBlacker 04.12.2014 20:44
Żyjemy w świecie bredni!
Plusów: 1 BebePiesek 04.12.2014 10:44
Niezalogowany użytkownik nigger - czarnuch
Nawet jeżeli tak to przetłumaczymy nie widzę w tym nic pogardliwego. Czarni nazywają nas białasami i nie są pozywani do sądów za rasizm, a współcześnie to właśnie oni są najbardziej rasistowska grupą na świecie.
Murzyni zachowują się w ten sposób bo zostali przyzwyczajeni do tego że są wiecznie pokrzywdzeni mimo, że od kilkudziesięciu lat przestali już być postrzegani jako ludzie gorsi.
Niestety biali chcą być bardziej czarni niż sami czarni i stąd ten absurd o posądzenie o rasizm w stosunku do czarnych murzyna.
Plusów: 1 Podpisany 04.12.2014 09:37
Niezalogowany użytkownik Tekst z mamusią prima!

Kilkusettysięczne miasto. Szkoła. Andrzejki i wróżby omawiane na zebraniu rodziców. Ojciec: - Można nie posłać dziecka na "to" Nie życzę sobie jego obecności w czasie "wróżb".
Oczy wszystkich na niego.
On: -Jestem katolikiem.
Buczenie, nieskrywana pogarda - przecież oni też są..
Mądra kobieta z prawej ławki: Na drugi raz proszę powiedzieć, że jest pan buddystą, żydem, muzułmaninem czy w ostateczności świadkiem Jehowy. Od razu zaczną cmokać ze zrozumieniem. Sprawdziłam.

Plusów: 1 obed 03.12.2014 22:43
Niezalogowany użytkownik "Murzynek Bambo w Afryce mieszka...". Ocenzurować rasistę Tuwima!

wszystkie komentarze >