107,6 FM

Asia Bibi czuje się coraz gorzej

Pakistańska chrześcijanka, matka pięciorga dzieci, przetrzymywana jest już ponad pięć lat w więzieniu pod zarzutem obrazy Mahometa. Obrońcy kobiety informują, że w ciągu ostatnich dni czuje się ona gorzej, ma gorączkę i cierpi na uporczywe bóle głowy.

Kobieta czeka na rozpatrzenie przez Najwyższy Trybunał jej odwołania od wyroku skazującego ją na karę śmierci.

„Asia Bibi nie jest w dobrej formie już od dłuższego czasu. Wpływa na to m.in. fakt, że nie ma wielkich możliwości spotykania się z rodziną. Ponadto żyje w ciągłej obawie, że zostanie zabita przez którąś ze współwięźniarek - mówi Mobeen Shahid ze Stowarzyszenia Pakistańskich Chrześcijan. - Fizycznie jest bardzo słaba, negatywnie odbija się na niej więzienna izolacja. Wspólnota międzynarodowa musi uczynić więcej na rzecz jej uwolnienia. Faktem bardzo smutnym jest to, że bazując   na fałszywych oskarżeniach sąd apelacyjny potwierdził wyrok śmierci".

"Niestety prześladowanie chrześcijan w Pakistanie dokonuje się codziennie.  - dodaje Mobeen Shahid - Najwyższy Trybunał znajduje się w Islamabadzie, tuż obok mieści się siedziba islamskich fundamentalistów, którzy szerzą fanatyzm. Sędzia nie będzie miał łatwego zadania. Nawet wyrok ułaskawiający nie będzie dla Asii Bibi oznaczał bezpieczeństwa, ponieważ zawsze znajdzie się ktoś, kto sam zechce wymierzyć jej sprawiedliwość. Zapewnienie jej bezpieczeństwa w Pakistanie nie jest łatwą rzeczą”. 

 

« 1 »
 • Asia
  06.12.2014 23:30

  Jaka fundacja zajmuje się w Polsce jej sprawą? Czy  ,,Pomoc Kościołowi w potrzebie"? Jak można jej pomóc? Przekazać żywność, napisać list, by wiedziała, że ma wsparcie? Z modlitwą Asia

  doceń 0
 • K.U.
  07.12.2014 00:58
  Po uwolnieniu (co daj Boże nastapi) razem z rodziną powinna wyjechać z Pakistanu. Pomoć Francja chce jej pomóc. Szerzy sie paranoja ma tym świecie...
  doceń 1
 • Ante
  07.12.2014 22:40
  Boże, dopomóż tej dzielnej kobiecie i Jej rodzinie bo sytuacja w której się znalazła jest bardzo trudna. Każdy chrześcijanin powinien się za Nią modlić, ja też staram się o biednej Asi pamiętać.
  doceń 1
 • Ante
  09.12.2014 11:36
  warto wejść na stronę protestuj.pl i podpisać petycję do prezydenta Pakistanu w sprawie niesłusznego skazania Asi Bibi...jeszcze raz: protestuj.pl
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama