107,6 FM

Petro Poroszenko przyjedzie do Lublina

Dzień wcześniej Petro Poroszenko ma gościć w Warszawie na zaproszenie polskiego prezydenta Bronisława Komorowskiego. Stamtąd przed południem 18 grudnia ma wylądować na lubelskim lotnisku.

Jak informuje rzecznik wojewody lubelskiego Marcin Bielesz, program wizyty urkaińskiego prezydenta nie jest jeszcze dokładnie znany. Wiadomo, że spotka się ze studentami ukraińskimi oraz przedstawicielami organizacji współpracujących z Ukrainą na różnych polach oraz z mniejszością ukraińską. Nie wiadomo natomiast gdzie odbędą się te spotkania. 

Petro Poroszenko był wśród założycieli Partii Regionów obalonego prezydenta Wiktora Janukowycza. Potem był sponsorem i jednym z liderów pomarańczowej rewolucji. Stał przy prezydencie Wiktorze Juszczence. Był ministrem w rządzie Julii Tymoszenko, a potem ministerialną tekę wziął też od Janukowycza. Od początku rewolucji bywał na Majdanie. W wyborach prezydenckich przeszło pół roku temu zdeklasował swoich rywali zdobywając 55 proc. głosów już w pierwszej turze wyborów. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama