107,6 FM

Mówić o Bogu? Nie wypada...

Prorokini Anna (...) sławiła Boga i mówiła o Nim wszystkim, którzy oczekiwali wyzwolenia Jerozolimy.


Posłuchaj Ewangelii z komentarzem. Aby pobrać lub słuchać na urządzeniach mobilnych, kliknij TUTAJ.

30.12.2014 rozważa Andrzej Macura

Ewangelista nazwał ją prorokinią. Wielkie dla Anny wyróżnienie. Stawia ją w jednym rzędzie z siostrą Mojżesza Miriam, zagrzewającą Izraela do walki w czasach sędziów Deborą czy mniej znanymi Chuldą i Noadi. Nic nie wiemy o jej powołaniu. Była po prostu wdową, która mimo swoich 84 lat nie przestawała służyć Bogu. I, co chyba ważniejsze, miała odwagę o Nim mówić. Pewnie i dawniej wielu było prześmiewców, którzy w Boga nie bardzo wierzyli. I jeszcze więcej takich, którzy, owszem, wierzyli, ale swoje związane z Nim nadzieje traktowali raczej jako sprawę prywatną. A ona jednak mówiła. Nam wydaje się dziś, że gdy nie jest się „urzędnikiem Pana Boga” – kapłanem, zakonnicą czy katechetą – mówić o Bogu nie wypada. A i im wypada tylko w momentach urzędowych. W prywatnych kontaktach lepiej nie. Nie mamy nic ciekawego do powiedzenia? To raczej lęk. Bo nie wypada, bo jak na mnie spojrzą inni. Tymczasem mówić trzeba. Bo jak inaczej podzielimy się z innymi swoją wiarą i swoją nadzieją?
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • Eterno Vagabundo
  30.12.2014 02:18

  Komu dobra tego świata
  Totalnie przysłonią oczy,
  Ten się na dno piekieł
  W chwili śmierci stoczy.

  Nikt nie wejdzie z tym balastem
  Ku " Niebieskiej chwale ",
  A już " Ucha Igielnego "
  Nie sforsuje wcale.


  doceń 0
 • pomyłka
  30.12.2014 22:25
  Pomyłka autora tego pięknego komentarza co do Noadii - zgodnie z 6 rozdz. księgi Nehemiasza była ona fałszywą prorokinią, w przeciwieństwie do pozostałych wymienionych w komentarzu.
  doceń 0
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.