Księża odprawią Msze dla strajkujących, jeśli zostaną poproszeni

dodane 10.01.2015 15:10

KAI |

- Księża będą obecni wszędzie tam, gdzie zostaną zaproszeni przez strajkujących, w porozumieniu z dyrekcjami kopalń - zapewnił abp Wiktor Skworc, odnosząc się do informacji o zakazie zorganizowania niedzielnej Mszy św. dla strajkujących górników.

Księża odprawią Msze dla strajkujących, jeśli zostaną poproszeni   HENRYK PRZONDZIONO /foto gość Abp Wiktor Skworc

– Obecność księży nie może być traktowana instrumentalnie – przypomniał metropolita katowicki – ale jako umożliwienie strajkującym górnikom spełnienia obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej.

Ponieważ Msze te miałyby być sprawowane poza świątynią, należy uzyskać zgodę biskupa miejsca. Tam, gdzie biskup wyrazi na to zgodę, będą mogły być odprawione z zachowaniem przepisów liturgicznych oraz BHP obowiązujących na kopalni – dodał abp Skworc.

W związku z trudną sytuacją w górnictwie trzej biskupi ze Śląska – arcybiskup katowicki oraz biskupi bielsko-żywiecki i gliwicki – zaapelowali dziś o zachowanie pokoju społecznego, dialog, dobrą wolę i roztropność dla wszystkich podmiotów zaangażowanych w reformę branży górniczej. Ich apel zostanie odczytany w kościołach trzech diecezji w niedzielę, 11 stycznia.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ABP WIKTOR SKWORC, ARCHIDIECEZJA KATOWICKA, GÓRNICTWO, KOMPANIA WĘGLOWA, STRAJKI

Przeczytaj komentarze | 6 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Miro 12.01.2015 07:52
Niezalogowany użytkownik Ciekawe czy w Stoczni Gdańskiej w 1980 Msze Św zorganizowano "w porozumieniu z dyrekcją". Tak się zastanawiam.? Może ktoś wie ?
Plusów: 0 analityk 11.01.2015 16:32
Niezalogowany użytkownik Kler uprawia czystą hipokryzję.Przecież okres 25 lecia to rządy kleru,którzy doją każdy rząd.A teraz chcą odprawiać uroczystości za strajkujących. Zamiast wybudowanych kościołów ile mogło powstać zakładów pracy. O tym się nie mówi,
dlaczego ?
Plusów: 1 Lerkuz 11.01.2015 11:43
Niezalogowany użytkownik "Ponieważ Msze te miałyby być sprawowane poza świątynią, należy uzyskać zgodę biskupa miejsca. Tam, gdzie biskup wyrazi na to zgodę, będą mogły być odprawione z zachowaniem przepisów liturgicznych oraz BHP obowiązujących na kopalni – dodał abp Skworc." - Hahaha, ciekawe czy na Msze w lasach, na kajakach, kamieniach i innych taboretach też biskup Skworc każdorazowo wydaje zgody!
Plusów: 0 gość 10.01.2015 21:53
Niezalogowany użytkownik Co innego mógłby powiedzieć TW

wszystkie komentarze >

Sponsorowane

AutoCZESCIonline24.pl