107,6 FM

Patriotyczni kibice na Jasnej Górze

Z udziałem ok. 5 tys. osób na Jasnej Górze odbyła się 7. Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców.

Kombatanci, żołnierze Niepodległej Rzeczypospolitej, przekazali młodym Polakom „Testament Polski Walczącej”, dokument z konkretnym programem troski o przeszłość i przyszłość naszej Ojczyzny. Tegoroczna pielgrzymka nawiązywała do 70. rocznicy odzyskania Ziem Zachodnich i Północnych.

Testament oparty jest na ostatnich dokumentach Armii Krajowej. Jego najważniejsze przesłanie to pamięć o świadectwie życia i śmierci wszystkich, którzy w czasie próby służyli Ojczyźnie, oraz wierność wartościom chrześcijańskim i narodowym: „To jest wychowanie młodego pokolenia w duchu katolickim, to jest upamiętnienie ofiar, a także działania dydaktyczne na przyszłość – mówi Andrzej Dufek z Lechii Gdańsk. – Akcja ma też służyć podniesieniu chwały Maryi w naszym narodzie jako Królowej Korony Polskiej”.

Jak zauważył ks. Jarosław Wąsowicz, główny organizator pielgrzymki, kombatanci z pełną świadomością właśnie kibicom przekazali wezwanie do troski o polskie dziedzictwo: „To jest najbardziej aktywne środowisko polskiej młodzieży, która chce powracać do tych ważnych kart naszej historii. To nie jest tak, jak pokazują nas media głównego nurtu; to nie są chuligani, ale piękni młodzi ludzie, którzy chcą mówić o Polsce, o wartościach chrześcijańskich” – podkreślił ks. Wąsowicz.

Fani, głównie piłki nożnej, ale także innych dyscyplin sportowych, w związku z rocznicą odzyskania Ziem Zachodnich i Północnych modlili się szczególnie za tych, którzy właśnie z tych terenów najliczniej emigrowali z kraju, by i oni zostali „odzyskani” dla Polski.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama