107,6 FM

Głupek?

Mówiono bowiem: Odszedł od zmysłów. Mk 3,21

Do najsłynniejszego muzeum świata wchodzi człowiek. Szuka autorów zgromadzonych eksponatów. Bezskutecznie. To mu wystarcza, by ogłosić, że to efekt przypadkowego nacieku farb. Nie przekonują go ani piękno, ani doskonała harmonia dzieł. Wszyscy są zgodni – to głupek, który odszedł od zmysłów. Na świat przychodzi człowiek. I próbuje zobaczyć, usłyszeć, dotknąć Boga Stwórcę. Bez efektu. Ogłasza, że Boga nie ma. Dla świata to oświecony, wolny od zabobonów umysł. Istnienia ani nieistnienia Boga nie da się naukowo udowodnić. Zdumiewa więc przywiązanie do niepopartej naukowo wiary, że jesteśmy dziełem przypadku i że po śmierci nie ma nic. Czy niepoparta naukowo wiara we wszechmocnego Boga Stwórcę, który nas kocha do szaleństwa i który zrobi wszystko, byśmy byli wiecznie szczęśliwi, nie jest bardziej pociągająca? Zarzucano Jezusowi, że odszedł od zmysłów. Słusznie. Bo trzeba odejść od zmysłów, by uwierzyć w Boga, który wymyka się wszelkiemu zmysłowemu poznaniu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • ewa@korpyta.anonim
  24.01.2015 08:11
  Kochani, dlaczego nigdy nie napisaliście artykułu o molestowaniu malutkich dzieci lub młodzieży we własnych rodzinach, przez własnych ojców, nawet matki,przez rówieśników na przymusowym spaniu w przedszkolu, na obozach harcerskich odbiegających od idei Baden Poela.
  Dlaczego ksiadz na spowiedzi przed I Komunia mówi , po wyznaniu przez dzieckio takiej sprawy a czy ty wiesz do czego to służy? Dziecko odpowiada " nie wiem" i zostaje dalej samo ze sprawą , w której nie wie co zrobić i nie wie u kogo szukać pomocy. Czuje sie pozbawione godności, wartości, kuli ramiona, wstdzi się ćwiczyć, płacze, nie podejmuje zadań, czuje sie szantarzowane i to na oczach czasem innych dzieci zmuszane do niegodnych zachowań, bo innaczej "powiem wszystkim, że to robisz". Jak ma szansę obronić się przed czymś takim dziecko z I klasy????? Nie pomaga leczenie u 8 psychiatrów i sześciu terapeutów, bo jest przerywane, bo budzi odwrotny skutek. Zamiast ukojenia rodzi chęć znisczenia świata.
  Proszę o dyskrecję;
  Żródło : molestowana w przedszkolu, molestowana przez brata przed I Komunią Świętą. Wysłuchałam ,o molestowaniu córki która prosiła mnie,żeby odebrać prawa rodzicielskie ojcu. Molestowany syn na obozie harcerskim.
  Moim zdaniem to zgorszenie , ktoś przynosi, przez zezwolenie na gorszące programy w masowych mediach, przez jakiś gorszący styl życia dorosłych o jakiś dewiacjach, a moze też prokreacja po filmach gorszących przeszkadza dziecku zaufać Bogu.

  BROŃMY NASZYCH DZIECI I MŁODZIEŻY otoczmy ich zajęciami pozalekcyjnymi dającymi Frajdę i odprężenie, a nie zmuszajmy do odrabiania 50zadań dziennie wykluczając kontakty z rówieśnikami i rodziną . DZiecko w Afryce wychowuje Cała Wioska a w Polsce?

  Z wyrazami szacunku i wdzięczności oraz modlitwą za "Kwiat Inteligencji Polski"
  Ewa - do wiADOMOŚCI REDAKCJI
  doceń 0
 • Maluczki
  24.01.2015 10:56
  Człowiekowi głupiemu (to taki, który ma za mały zakres poznania prawdy, aby mógł zbudować swoją świadomość, czyli uporządkowany zasób informacji, w oparciu o który osoba kształtuje swoje postępowanie) nie da się czegoś wytłumaczyć, bo człowiek głupi nie jest w stanie samodzielnie rozumować. Człowiek głupi ma wybrany jakiś autorytet, przeważnie taki, którego popiera większość, przynajmniej wmówiona, i ten autorytet ślepo naśladuje.
  Obecna ekipa rządząca, opiera właśnie swoje rządy na poparciu głupców, którzy naśladują autorytety serwowane im przez media.

  Nie można naukowo udowodnić istnienia Boga, ale jak najbardziej można naukowo podeprzeć wiarę w Boga, tego, o którym mówi Biblia.
  Wiary w innego Boga nie da się w żaden sposób podeprzeć naukowo.
  Dzięki głupocie naszych duchownych, materialiści, którzy ubóstwiają materię, nie mówią otwarcie o swoim bogu, bo jest im to wielce na rękę. Mogą dzięki temu wmawiać głupcom, że ich światopogląd jest naukowy, tak jakby jakikolwiek światopogląd mógł być naukowy. Umożliwia im to zakłamanie słowa "religia" przez naszych duchownych i nazwanie materialistów bezbożnikami.
  doceń 0
 • Eterno Vagabundo
  25.01.2015 21:44

  Gdy norm społecznych
  Nie uznajesz,
  Automatycznie
  Głupkiem się stajesz.

  doceń 0
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamów newsletter