107,6 FM

Pakiet onkologiczny do poprawki na starcie

Od wejścia w życie pakietu onkologicznego nie minęły jeszcze trzy tygodnie, a już wiadomo, że trzeba będzie go poprawić, twierdzi "Dziennik Gazeta Prawna".

Liczba zielonych kart, które otwierają pacjentom onkologicznym furtkę do szybkiej diagnostyki i leczenia bez limitu, rośnie w błyskawicznym tempie. Do czwartku zostało ich wydanych ponad 11 tys.

Zgodnie z założeniami reformy służby zdrowia ten dokument miał być wystawiany przede wszystkim przez lekarzy rodzinnych. Tymczasem 72 proc. wystawiono na razie w szpitalach. Są one masowo wręczane chorym, którzy rozpoczęli leczenie jeszcze w ub. roku.

Najmniej kart wypisali do tej pory lekarze rodzinni. To jednak także się zmienia, bo w dwa dni liczba kart wystawionych w ich gabinetach zwiększyła się prawie dwukrotnie. To oznacza, że system zadziałał, ale nie bez problemów. Lekarze zgłaszają ich mnóstwo.

Gazeta zapowiada, że problemami zajmie się specjalny zespół, który w najbliższych dniach powinien powołać minister zdrowia. Zespół ma poprawić pakiet onkologiczny.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama