107,6 FM

PŚ w skokach - trening przesunięty na 15

Wiatr halny osiągający w porywach ponad 70 km/h spowodował, że jury podjęło w sobotę decyzję o przesunięciu rozpoczęcie pierwszej serii treningowej na godz. 15. Kwalifikacje do konkursu indywidualnego Pucharu Świata w Zakopanem mają odbyć się w niedzielę.

"Prognozy pogody zakładają bowiem stopniowe słabnięcie podmuchów. Wobec tego o 15 chcemy przeprowadzić dwie serie treningowe, a potem konkurs drużynowy. Kwalifikacje natomiast odbędą się w niedzielę przed zawodami indywidualnymi" - poinformował PAP w sobotę po spotkaniu jury kierownik konkurencji Jan Kowal.

Już w piątek wiatr uniemożliwił przeprowadzenie treningów oraz kwalifikacji, jury zdecydowało więc o przeniesieniu skoków na godz. 11 w sobotę. Gdy tego dnia przed południem halny nie dawał w dalszym ciągu za wygraną, osiągając w porywach ponad 70 km/h, jury zdecydowało o przesunięciu godziny treningu.

W Zakopanem wystartuje 66 skoczków z 16 krajów, w tym Polac: Stanisław Biela, Stefan Hula, Maciej Kot, Bartłomiej Kłusek, Dawid Kubacki, Krzysztof Leja, Krzysztof Miętus, Klemens Murańka Kamil Stoch, Jan Ziobro, Aleksander Zniszczoł i Piotr Żyła.

Dwudniową rywalizację z trybun Wielkiej Krokwi oglądać będzie po około 22 tysiące widzów. Tradycyjnie też wokół skoczni ustawi się kolejne kilka tysięcy osób.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama