107,6 FM

Panu Bogu świeczkę...

Abp Martyniak: Prezydent Rosji najpierw zapala świeczki w cerkwi a potem morduje Ukraińców.

- Prezydent Rosji to współczesny Amalekita, który najpierw zapala świeczki w cerkwi a potem morduje Ukraińców - powiedział podczas liturgii w kościele NMP Matki Kościoła greckokatolicki metropolita przemysko-warszawski abp Jan Martyniak. Uroczystości odbyły się z okazji pierwszej rocznicy powstania wspólnoty greckokatolickiej przy tej warszawskiej parafii.

Podczas liturgii dla grekokatolików ukraińskich abp Martyniak poruszył m.in. temat imigracji mówiąc, że pierwszym imigrantem i uchodźcą był sam Chrystus, który musiał uciekać z Betlejem. Nawiązał także do aktualnej sytuacji na Ukrainie. Przywołując historię Mojżesza, który walczył z Amalekitami i wygrywał póki miał ręce wzniesione do nieba, powiedział, że współczesnym Amalekitą jest prezydent Rosji, który najpierw zapala świeczki w cerkwi a potem morduje Ukraińców.

Na zakończenie liturgii abp Martyniak podziękował kard. Kazimierzowi Nyczowi i Kościołowi łacińskiemu za wspieranie Ukraińców i udzielanie im gościny.

W Warszawie są aktualnie dwa miejsca, w których gromadzą się grekokatolicy - parafia bazyliańska przy ul. Miodowej i kościół NMP Matki Kościoła przy ul. Domaniewskiej. Dolna świątynia tego kościoła od roku służy jako miejsce sprawowania liturgii dla grekokatolików.

W liturgii uczestniczyli m.in. ks. Kazimierz Sowa, który reprezentował kard. Kazimierza Nycza, oraz proboszcz parafii ks. Jan Zieliński.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama