Jutrznia za nienarodzonych

dodane 02.02.2015 00:52

Agnieszka Kurek-Zajączkowska

Teksty liturgiczne i specjalnie skomponowana muzyka. W katedrze praskiej za dzieci poczęte modlili się przedstawiciele zawodów medycznych.

Jutrznia za nienarodzonych   Agnieszka Kurek-Zajączkowska /Foto Gość Poprzez sztukę muzycy akcentują potrzebę obrony życia każdego człowieka od momentu poczęcia i zwracają uwagę na to, że jest ono niezwykłym cudem

- Tych, którzy nie ujrzeli światła dziennego, są miliony. Oni tu z nami są. Będą się modlić za ludzi, którzy pozbawili ich życia - mówił przed występem artystów abp Henryk Hoser.

Koncert, w wykonaniu chórzystów, solistów i orkiestry, był modlitwą uwielbienia i dziękczynienia. Do wybranych słów Pisma Świętego została skomponowana specjalna muzyka liturgiczna. Nabożeństwo powstało z myślą o wołaniu do Pana w intencji dzieci poczętych, na które rodzice obecnie czekają, ale także utraconych w różnych okolicznościach.

- Jutrznia powstała nieprzypadkowo. Jest wyrazem wdzięczności za piękno, jakie Pan Bóg w nas wkłada. To modlitwa, podczas której dzielimy się wiedzą, sztuką i sercem - mówił po koncercie dyrygent i kompozytor Paweł Bębenek. Wyjaśnił, że muzycy wielokrotnie przekonali się o „skuteczności” nabożeństwa. - Już nieraz „ratowaliśmy” życie przez nasze występy. Pan Bóg jest skuteczny także poprzez sztukę - przekonywał.

Przez cały koncert do wiklinowego kosza ozdobionego białymi tulipanami można było wkładać karteczki z imionami dzieci, które z różnych powodów nie przyszły na świat, a z którymi rodzina nie zdążyła się pożegnać. Na zakończenie został on przyniesiony przed tabernakulum.

- Nadanie imienia to przytulenie. Niech to będzie dla was umocnienie. Zanieśmy imiona do Pana jako znak naszej wiary, nadziei i miłości - mówił ordynariusz warszawsko-praski. Przypomniał też, że w prywatnych objawieniach Matka Boża zapewniała, że wszystkie dzieci, które się nie urodziły, przebywają w Jej sercu.

Do tej pory „Jutrznia za Nienarodzonych” była wykonywana wielokrotnie w całej Polsce, m.in. we Wrocławiu, Oleśnicy, Strzelinie, Warszawie, Tarnowskich Górach, Jazgarzewie, Słupsku, Poznaniu i Koszalinie.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ABP HENRYK HOSER, MUZYKA, PRO-LIFE

Przeczytaj komentarze | 2 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 monika 04.02.2015 22:42
Niezalogowany użytkownik 22 marca Jutrznia dla Nienarodzonych odbędzie się w GORZOWIE WIELKOPOLSKIM w parafii 5 Braci Męczenników. Bardzo wszystkich zapraszam!!!
Plusów: 0 Paweł 02.02.2015 17:03
Niezalogowany użytkownik "W katedrze praskiej..." W pierwszym momencie pomyślałem, że chodzi o Pragę czeską. ;)

wszystkie komentarze >

Reklama