Matka urodziła nie swoje dziecko

dodane 03.02.2015 16:24

wt /Głos Szczeciński/PAP

Zachodniopomorskie: po zapłodnieniu in vitro kobieta urodziła dziecko, którego nie jest biologiczną matką.

Matka urodziła nie swoje dziecko   Jakub Szymczuk /Foto Gość Do dramatu doszło w jednej z zachodniopomorskich klinik in vitro

30-letnia kobieta starała się z mężem o dziecko od kilku lat. Zdecydowali się skorzystać z procedury in vitro.

Dziecko urodziło się z wieloma wadami, a po badaniach DNA okazało się, że kobieta nie jest biologiczną matką nowo narodzonej dziewczynki.

Obecnie trwa wyjaśnianie, co wydarzyło się w klinice in vitro, w której doszło do zapłodnienia.

Minister zdrowia Bartosz Arłukowicz zawiadomił prokuraturę o możliwości popełnienia błędu medycznego.

Minister dodał, że wcześniej w placówce przeprowadzono kontrolę. Poinformował, że na klinikę została nałożona maksymalna przewidziana w takich sytuacjach kara - 10 proc. wartości kontraktu, czyli w tym przypadku 76 tys. zł.

"Dzisiaj została wypowiedziana umowa Klinice Ginekologii Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w zakresie programu in vitro. To wypowiedzenie będzie trwało 30 dni z tego względu, że musimy bezpiecznie przeprowadzić inne pary do innych klinik in vitro. Musimy zaproponować tym parom możliwość wyboru kliniki, w której ta procedura będzie przeprowadzona" - powiedział dziennikarzom Arłukowicz.

W czwartek na Komitecie Stałym Rady Ministrów będzie rozpatrywany projekt ustawy dotyczącej zapłodnienia metodą in vitro - dodał minister.

«« | « | 1 | » | »»
Przeczytaj komentarze | 38 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 mamuśka 27.05.2015 15:05
Niezalogowany użytkownik Kobieta sama wkroczyła w grzech i to są konsekwencje grzechu ,kto jest winien pycha ,egoizm jedni na tym procederze zarabiają krocie bez szacunku dla poczętego życia.A w tym wszystkim jest dziecko i teraz trzeba pilnie zadbać o obrońcę prawną tego dzidziusia ,bo jeśli się zdarzy cud uzdrowienia !!!!! To może wielu polityków nawróci się , i będzie stosować w życiu prawo z DEKALOGU .
Plusów: 1 saherb 05.02.2015 08:51
Niezalogowany użytkownik To tylko dowodzi, że prawo nie nadąża za rzeczywistością...
Plusów: 4 Eugeniusz_PomorzeL 05.02.2015 08:22
Niezalogowany użytkownik Ta cała sytuacja z kolejnym piekielnym produktem, jakim jest "in vitro", powoduje, że w Piekle rozlega się tylko straszny, głośny rechot, a w Niebie cichy płacz... :(
Plusów: 4 Zuza 04.02.2015 22:07
Niezalogowany użytkownik I co zrobią teraz z tym dzieckiem?????

wszystkie komentarze >