Małysz: Nie wykorzystano moich sukcesów

dodane 03.02.2015 01:59

jg

Adam Małysz odwiedził Urząd Gminy w Czarnym Dunajcu i przekonywał radnych do budowy skoczni narciarskiej w Chochołowie.

Małysz: Nie wykorzystano moich sukcesów   Materiały Prasowe Wójt Józef Babicz, aby przekonać radnych do budowy skoczni w Chochołowie zaprosił na spotkanie Adama Małysza

W sali obrad Urzędu Gminy Czarny Dunajec z Adamem Małyszem spotkali się wójt Józef Babicz, sekretarz Michał Jarończyk, skarbnik Stanisława Pilch, radni gminni i przedstawiciele Klubu Sportowego Chochołów.

Rozmawiali na temat planowanej budowy skoczni narciarskiej w Chochołowie. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że taki obiekt jest potrzebny, by kształcić młodych skoczków narciarskich, którzy mogliby w przyszłości powtórzyć zwycięstwa, jakie odnosił Adam Małysz, a jakie obecnie odnosi Kamil Stoch.

Adam Małysz z przykrością stwierdził, że na szczeblu lokalnym skoki narciarskie upadają. Ubolewa, że na bazie jego sukcesów i Kamila Stocha, na Podhalu do tej pory nie budowano tej dyscypliny od podstaw.

- Dla mnie szokujące jest, kiedy słyszę, że całe Podhale na treningi jeździ do Wisły czy do Szczyrku, a na Podhalu nie ma obiektów. Tyle lat pracowałem na to, żeby od podstaw to wszystko budować i stworzyć. Stworzyło się na tych wysokich szczeblach. Skocznia powstała w Wiśle, Szczyrku. W Zakopanem powstało coś, ale nagle stanęło. W Wiśle walczyłem o to, żeby powstały małe skocznie. Wybudowano 3 piękne małe skocznie. Może z opóźnieniem, ale wykorzystano mój sukces w skokach narciarskich i to wszystko poszło do przodu - mówił Adam Małysz. - To samo może być w Chochołowie - zaznaczył.

4-krotnego zdobywcę Kryształowej Kuli ucieszył fakt, że w gminie Czarny Dunajec, a dokładnie w Chochołowie jest klub, który chce kształcić dzieci w tym kierunku.

Wszyscy zgodnie stwierdzili, że Chochołów jest znakomitym miejscem do stworzenia Zimowego Centrum Sportowego nastawionego na dzieci. Działa tam Klub Sportowy Chochołów, którego reprezentanci startują  w dziecięcych zawodach czy to skoków, czy biegów narciarskich.

Radni gminni poczynili już pierwszy krok, by ten cel zrealizować. W budżecie gminy zostały zarezerwowane pieniądze na zaprojektowanie skoczni. Wcześniej wykonana została koncepcja i zmieniono przeznaczenie w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. 

- Uważam, że inwestycja ta musi być zrealizowana szybko i fachowo, żeby dzieci mogły się rozwijać w tej dyscyplinie sportu. Skocznia to bardzo potrzebny obiekt - podkreśla wójt Józef Babicz.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ADAM MAŁYSZ, BUDOWA, PROJEKT, RADNI, SKOCZNIA

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Przeczytaj komentarze | 4 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 3 BuryPies 04.02.2015 08:16
A Tobie zawiść oczy przesłoniła.
Facet odniósł sukces. Dzięki swojej ciężkiej pracy stanął na szczycie. Zarobił masę pieniędzy. Dalej zarabia, bo okazał się mądry.
Zaczął udzielać się społecznie i działać na rzecz lokalnych społeczności, nie wstydząc się przy tym swoich sukcesów to od razu trzeba go zmieszać z błotem.

Ma prawdo być dumny z tego co osiągnął i ma pełne prawo mówić o sobie jak o mistrzu. Każdy kto uważa, że powinien jak typowy Polak schować głowę w kołnież i przeprosić że żyje, to zwyczajnie małostkowy i zakompleksiony troll.

Jasiek, Małysz to mistrz i przesadna skromność to zwykłe umniejszanie jego zasłużonej chwały. Zamiast go strofować, powinieneś się cieszyć, że Twój rodak jest postacią światowego formatu.

P.S. Brudział z Tobą nie piłem, ale w internecie wszyscy są sobie równi. Tak jak w kościele katolickim. Jesteśmy braćmi i siostrami, a nie Panami i Paniami. Owszem w życiu codziennym należy być uprzjmym i używać zwrotów grzecznościowych, ale internet to przestrzeń zupełnie inna. Stosowanie zwrotów grzecznościowych w internecie moim zdaniem jest wyniosłe i nadęte. Poza tym, nie ukrywajmy, większość ludzi dyskutujących w internecie to osoby młode, a bardzo często młodociane. Zatem zwracanie się do kogoś w wieku 15 lat per Pan to kuriozum.
Zatem Jasiu, idź w ślady swojego imiennika, skoczka narciarskiego i zarzuć "Luz w d..."
Plusów: 3 BuryPies 04.02.2015 08:01
Ohoho, ale się szybko buractwo zebrało. Ot szczypie sukces w oczy.
Boli Cię, że Małysz ma więcej pieniędzy niż Ty? Dlaczego ma płacić z własnej kieszeni?
To źle, że zachęca do propagowania sportu? To źle, że chce by dzieciaki miały gdzie trenować?
A może Ty jesteś z tych co nie lubią ludzi w ogóle i wszelkiego rodzaju inicjatywy uważasz za największe zło tego świata?
Na prawdę nie rozumiem Twojego rozumowania.
Plusów: 0 _jasiek 03.02.2015 22:02
Miszczowi aqua cum soda do głowy uderzyła.
Plusów: 0 Krasz 03.02.2015 20:28
Skoro Mistrz uważa, że skocznie są potrzebne to niech je wybuduje ... za własne pieniądze.

wszystkie komentarze >

Uwaga! Komentarze do tej dyskusji mogą być dodawane wyłącznie przez osoby zalogowane. Zapraszamy do się lub zapisania.