107,6 FM

Recydywiści złapani

Mazowieccy policjanci zatrzymali 10 mężczyzn podejrzanych o popełnienie wielu przestępstw.

Zatrzymano ich w tym samym czasie w Żyrardowie. To była wspólna akcja policjantów Wydziału Kryminalnego KWP z siedzibą w Radomiu i Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie. Wspierała ich sekcja antyterrorystyczna mazowieckiej komendy.

Śledztwo prowadzi Prokuratura Okręgowa w Płocku. Zatrzymanym zarzuca kradzieże samochodów, rozboje, handel narkotykami, włamania do mieszkań, a także kradzieże biżuterii metodą na tzw. wyrwę. Prokurator przedstawił im osobom zarzuty i wystąpił do sądu z wnioskami o zastosowanie tymczasowego aresztu wobec 9 podejrzanych.

Grupa działała od 2003 do 2014 roku na terenie powiatów żyrardowskiego, sochaczewskiego, grójeckiego, rawskiego oraz skierniewickiego. Wszyscy zatrzymani to mieszkańcy powiatu żyrardowskiego. Byli już w przeszłości notowani przez policję.

Śledczy zarzucają im m.in. napad na salon gier w Żyrardowie. Tam w 2012 roku kilku sprawców, używając niebezpiecznych narzędzi, zrabowało 25 tys. zł. W ub.r. również w Żyrardowie doszło do napadu na stację paliw przy użyciu gazu łzawiącego i kradzieży kasetki z pieniędzmi. O to także podejrzewani są zatrzymani.

Mężczyźni mają od 22 do 49 lat. Grozi im do 12 lat więzienia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama