107,6 FM

Szef FIS: FIFA myśli, że są bogami

Prezydent Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) Gian Franco Kasper mocno skrytykował FIFA za egoistyczne podejście i brak jakiejkolwiek chęci do rozmów na temat kolizji terminów zimowych igrzysk olimpijskich w 2022 i piłkarskiego mundialu w Katarze.

"Dla władz światowego futbolu sport zimowy nie istnieje" - powiedział wprost Kasper w wywiadzie dla niemieckiej agencji DPA.

Martwi go to zwłaszcza w obliczu decyzji, kiedy rozgrywane będą piłkarskie mistrzostwa świata w Katarze. Wielokrotnie padał już termin styczniowo-lutowy. Obawia się, że FIFA nie zwróci nawet uwagi na to, że w tym samym terminie odbywać się mają igrzyska w Pyeongchang.

"FIFA jeszcze nigdy nikogo nie słuchała. Futbol ma po prostu tak silną pozycję, że nie musi zwracać uwagi na inne dyscypliny" - wspomniał Szwajcar.

Kasper na ten temat rozmawiał już z władzami FIFA. "Napisałem list do Seppa Blattera, szefa FIFA. Użyłem dosyć ostrych słów. Jaka była reakcja? Zerowa. FIFA myśli, że są bogami, i właśnie w ten sposób  też sięzachowują. Ich kompletnie nic nie interesuje" - skomentował.

Szef FIS przyznał, że termin listopadowy lub grudniowy jest dla niego do przyjęcia, choć też mocno krzyżuje plany zimowym dyscyplinom.

29 maja odbędą się wybory na nowego prezydenta FIFA. Jednym z czterech kandydatów jest znowu Blatter, który światową piłką rządzi od 1998 roku. Zdaniem Kaspera nowy szef futbolowej centrali niewiele jednak zmieni.

"Nie Blatter jest tutaj problemem, a moc i siła piłki nożnej. Trzeba tym ludziom uzmysłowić, że takim podejściem zabijają zimowy sport" - podkreślił prezydent FIS.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama