107,6 FM

Smażą dla Afryki

Już po raz drugi dzieci z przedszkola "Lupikowo" włączyły się w akcję "Pączek dla Afryki". Jutro Tłusty Czwartek więc dołącz i ty!

- W naszym przedszkolu robimy bardzo wiele akcji pomocowych przy różnych okazjach i sami szukamy osób, które moglibyśmy wesprzeć - mówi Monika Welz, dyrektor przedszkola "Lupikowo". Zaznacza, że o akcji "Pączek dla Afryki" dowiedziała się z ogłoszeń podczas Mszy św. w swojej parafii, którą prowadzą ojcowie kapucyni. - Pomyślałam sobie, że byłoby wspaniale móc wziąć udział w tej inicjatywie, tym bardziej, że w naszym przedszkolu kulinarne warsztaty są na porządku dziennym.

Pierwsze smażenie pączków i faworków odbyło się rok temu. Udało się zebrać kilkaset złotych. - W tym roku mieliśmy nie brać w inicjatywie udziału. Mieliśmy zamiar upiec pizzę z okazji dnia pizzy przypadającego kilka dni temu - opowiada. Wszystko zmieniło się, gdy skontaktował się z przedszkolem koordynator akcji z pytaniem, czy i w tym roku placówka się dołączy. - Uznaliśmy, że nie będziemy piec pizzy, jeśli możemy komuś pomóc. No i smażymy - zaznacza M. Welz.

Czy dzieci wiedzą w jakim celu są robione pączki? - Mieliśmy spotkanie na początek dnia. Pokazywałam dzieciom zdjęcia i stronę internetową akcji. Rozmawialiśmy też o tym dlaczego powinniśmy pomóc i czym się różnimy oraz o tym, czy naprawdę będziemy pakować te pączki i wysyłać do Afryki - mówi. Podkreśla przy tym jak ważny jest wychowawczy element inicjatywy. - W inicjatywę zaangażowanych jest ponad 150 szkół i przedszkoli w Polsce. To pokazuje, że nie jesteśmy sami, i że razem możemy więcej.

"Lupikowo" działa od 9 lat i w najbliższym czasie placówkę czekają zmiany. - Gdy ze wspólniczkami zdecydowałyśmy się założyć żłobek i przedszkole postanowiłyśmy nie nazywać się "katolickim", ale robić swoje - w delikatny sposób przemycać te treści, które są dla nas ważne jako osób wierzących. Na tamten czas to był odpowiednia droga. Teraz jednak zdecydowałyśmy, że chcemy jasno określić zasady, którymi się kierujemy i światopogląd w jakim staramy się wychowywać powierzone nam dzieci - wyjaśnia dyrektor przedszkola.

W akcję "Pączek dla Afryki" może się włączyć każdy z nas. Możliwości jest kilka. Aby dowiedzieć się więcej wystarczy wejść na stronę www.paczek.kapucyni.pl.


Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama