107,6 FM

Słabnie prezydent, rośnie kandydat PiS

Najnowszy sondaż dla TVN pokazuje, że druga tura wyborów prezydenckich prawdopodobnie się odbędzie.

Pewność, z jaką obóz władzy mówił o zwycięstwie Bronisława Komorowskiego w pierwszej turze wyborów prezydenckich, mocno zmalała. Najnowsze wyniki sondażu zrealizowanego dla „Faktów” TVN i TVN24 wskazują na to, że druga tura jednak będzie i z urzędującym prezydentem zetrze się Andrzej Duda.

Z sondażu wynika, że gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, Bronisław Komorowski otrzymałby 47 proc. głosów, zaś Andrzej Duda – 24 proc. W stosunku do poprzedniego sondażu dla TVN z 12 stycznia oznacza to duży spadek notowań głowy państwa – aż o 18 proc. Jednocześnie od poprzedniego badania wzrosło poparcie dla kandydata PiS o 3 punkty procentowe.

Według tego samego sondażu w drugiej turze obecny prezydent otrzymałby 59 proc., a Andrzej Duda – 27 proc. (10 proc. pytanych nie chciałoby wziąć udziału w drugiej turze wyborów, a 4 proc nie zdecydowało się jeszcze, kogo by poparło).

Pozostali kontrkandydaci Bronisława Komorowskiego z pierwszej tury pozostaliby daleko za Andrzejem Dudą. Trzecie miejsce zajęłaby Magdalena Ogórek, otrzymując 7 proc. głosów. Zaskoczeniem jest czwarte miejsce – Janusz Palikot otrzymałby 6 proc. (poprzednio miał 1 punkt procentowy). Za nim lokowaliby się kolejno: Paweł Kukiz – 4 proc., Janusz Korwin-Mikke – 3 proc., Adam Jarubas – 2 proc., Anna Grodzka – 1 proc.

Przeczytaj komentarz Komorowski sobie szkodzi.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama