107,6 FM

Grzech zmarnować taką szansę!

Księża pracujący w duszpasterstwie parafialnym rozmawiali o Światowych Dniach Młodzieży.

W Tarnowie i Nowym Sączu odbyły się coroczne zimowe spotkania duszpasterskie dla księży pracujących w parafiach diecezji.

Tegoroczne spotkanie było poświęcone Światowym Dniom Młodzieży, które odbędą się w 2016 roku w Krakowie.

Głównym prelegentem był bp Damian Muskus, Koordynator Generalny Komitetu Organizacyjnego ŚDM Kraków 2016. – Dziękujemy już teraz diecezji tarnowskiej za bardzo dobrze prowadzone przygotowania do Światowych Dni Młodzieży. Wiemy, że na ostatni tydzień Dni do dekanatów bocheńskich, brzeskiego i szczepanowskiego przyjedzie aż 100 tys. młodych z całego świata. To wielkie wyzwanie i wielka szansa dla nas, dla naszego Kościoła – mówił bo Muskus. 

Według szefa komitetu przygotowującego spotkanie młodych w Krakowie, to przede wszystkim młodzi są gospodarzami ŚDM. – Być gospodarzem znaczy podjąć odpowiedzialność za przyjęcie gości, żeby czuli się u nas dobrze. Dalej włożyć w przygotowanie gościny jak najwięcej wysiłku. Dzieje się bardzo wiele dobra, rodzą się nowe inicjatywy i pomysły duszpasterskie. Na naszych oczach powstaje prawdziwy ruch społeczny na rzecz Światowych Dni Młodzieży. Wiele wspólnot się budzi, wzrasta entuzjazm, pojawia się zaraźliwa energia. I tego wszystkiego nie możemy zmarnować – podkreśla bp Muskus.

Księża wysłuchali również przedłożeń ks. Grzegorza Suchodolskiego, Sekretarza Generalnego Komitetu ŚDM Kraków 2016, który mówił o obecnym stanie przygotowań do spotkania młodych w Krakowie w przyszłym roku. Zaś o szansach i wyzwania dla duszpasterstwa młodych w diecezji tarnowskiej mówił ks. Paweł Górski, dyrektor wydziału duszpasterstwa dzieci i młodzieży oraz szef diecezjalnego komitetu ŚDM.

Wystąpienie bp. Andrzeja Jeża   Wystąpienie bp. Andrzeja Jeża
ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość
Uczestnicy spotkania   Uczestnicy spotkania
ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama