107,6 FM

KSM obraduje w Koszalinie

Trwa spotkanie Krajowej Rady Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, w skład której wchodzą przedstawiciele zarządów diecezjalnych z całej Polski.

Koszalińskie obrady w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym zakończą się w niedzielę.

Reprezentanci KSM z różnych diecezji w Polsce wezmą udział w kilku sesjach obrad, podczas których omówią działanie Stowarzyszenia, podsumowując różne akcje i przedstawiając nowe projekty.

Uczestnicy obrad będą też wspólnie się modlić oraz wezmą udział w warsztatach kreatywności. Organizatorzy zaplanowali też wyjazd nad morze. Z delegatami spotka się również biskup koszalińsko-kołobrzeski Edward Dajczak.

Ważnym punktem programu będzie też udział delegatów z całej Polski w wielkopostnym czuwaniu młodzieży w Kołobrzegu. Czuwania to jeden z ważniejszych projektów pastoralnych w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej realizowany już od kilku lat. Każda ich edycja gromadzi w sumie ok. 3 tys. młodych ludzi.

Podczas sobotniego czuwania w kołobrzeskiej Bazylice, diecezja koszalińsko-kołobrzeska otrzyma relikwie bł. Karoliny Kózkówny podarowane przez sanktuarium w Zabawie.  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama