Sondaż: Rekordowe poparcie dla PiS i PO

dodane 03.03.2015 13:50

wt /www.polska.newsweek.pl

Tak silnego poparcia dla dwóch największych partii jeszcze nie było. Pozostali to polityczny plankton?

Sondaż: Rekordowe poparcie dla PiS i PO   JACEK ZAWADZKI /Foto Gość Sala posiedzeń sejmu

Według najnowszego sondażu przeprowadzonego przez pracownię Homo Homini w Sejmie znalazłyby się tylko cztery partie: PO, PiS, SLD i PSL. Przytłaczającą większość głosów zebrałyby jednak dwa pierwsze ugrupowania. Platforma mogłaby liczyć na 37 proc. poparcie, PiS zaś na 33 proc. głosów. Ludowcy i SLD otrzymaliby jedynie po 7 proc. głosów.

Tuż pod progiem wyborczym znalazłaby się partia Janusza Korwin-Mikkego KORWiN (4 proc.), Twój Ruch (2 proc.) i Ruch Narodowy (1 proc.).

8 proc. ankietowanych nie wie, na kogo oddałaby swój głos.

Wyniki sondażu pozwalają wyciągnąć wniosek, że polska scena polityczna coraz bardziej się polaryzuje, a wyborcy najchętniej głosują na "duże ryby" polityki. Jeszcze nigdy w historii badań prowadzonych przez Homo Homini suma poparcia PO i PiS nie wynosiła 70 proc. Od jakiegoś czasu jednak obie partie zyskują poparcie nie kosztem siebie nawzajem, ale pozyskując wyborców spośród dawnego elektoratu mniejszych ugrupowań. Czy niebawem pozostałe partie staną się politycznym planktonem? O tym zadecydują wyborcy.

«« | « | 1 | » | »»
Przeczytaj komentarze | 23 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Tomek 09.03.2015 14:51
Niezalogowany użytkownik Lewica to postawa rewolucyjna, dążąca do zburzenia i odbudowania od podstaw po swojemu całego społeczeństwa. Zakłada, że odwieczny porządek, bądź co bądź oparty na zasadach chrześcijańskich, jest zły w samym założeniu i nie da się go naprawić. Dlatego jedną z podstawowych celów lewicy było i będzie zniszczenie chrześcijaństwa. Prawica z kolei stara się naprawiać (lub przywrócić) system wierząc, że jest on zbudowany na dobrym fundamencie. W tym kontekście to właśnie program w obszarze światopoglądowym bardziej świadczy o prawicowym czy lewicowym charakterze partii.
Plusów: 1 MichałObrębski 08.03.2015 14:25
Niezalogowany użytkownik Co do listy płac i rachunków bankowch (socjalizm i w związku z tym niższe płace na koncie) - zgoda.
Co do mediów - antypisica jest także roznoszona przez media niezależne.
Pozdrawiam Jaśka.
Michał Obrębski
Plusów: 1 MichałObrębski 08.03.2015 14:20
Niezalogowany użytkownik

Drogi Obserwatorze!

1. Dziękuję za śledzenie mojej "twórczości".

2. Zgadza się! PiSowi trzeba przyłożyć, bo jest jednym z największych powodów miernego rozwoju naszego kraju i obok PSL, SLD itd. największym postkomunistycznym balastem obecnej Polski.

3. "Gość" jest mocno propisowski błędnie zakładając, że Kaczyński to uosobienie katolicyzmu i polskości. Stąd "odpisowanie" "Gościa byłoby bardzo wskazane.

4. Skoro mnie "czytujesz", to niech punkt dwa do Ciebie proszę dojdzie! :) (Zawsze staram się uzasadniać opinię.)

4. Odpowiadaj poza tym merytorycznie, nie personalnie, tak jak teraz. Inaczej zamiast dyskusji dostaniesz zgłoszenie do cenzora. (Tak jak teraz.)

Pozdrawiam serdecznie.

Michał Obrębski

 

Plusów: 0 _jasiek 07.03.2015 20:23
O ile znam Pana Brauna, to usłyszałby Pan cierpki komentarz do Pańskiego programu politycznego.

wszystkie komentarze >

Reklama