107,6 FM

Droga Krzyżowa w MPK

Nietypowy sposób promocji ŚDM wybrali wolontariusze campusu w Legnicy.

W piątek 13 marca ulicami Legnicy będą zapewne kursowały dziesiątki autobusów. Jeden z nich będzie jednak szczególny. Autobus ten wyruszy w swój kurs o godzinie 15 z przystanku przy placu Słowiańskiego.

Pomysł niezwykłego kursu narodził się podczas spotkania grupy przygotowującej Światowe Dni Młodzieży, których uczestnicy na kilka dni zawitają do miasta w przyszłym roku. Legnica jest bowiem jednym z sześciu campusów w diecezji, w których zatrzymają się przez kilka dni obcokrajowcy przybyli na ŚDM, zanim pojadą do Krakowa na spotkanie z papieżem Franciszkiem.

- Wynajęliśmy jeden z pojazdów MPK, aby w nim odprawić Drogę Krzyżową. Chcemy pokazać ludziom, że trwają przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w naszym mieście. Chcemy też dowieść, że młodym ludziom chce się ewangelizować - tłumaczy Maciej Biskup, wolontariusz campusu Legnica w czasie ŚDM.

Grupa wolontariuszy przygotowujących miasto na przyjęcie gości spotyka się już od kilku miesięcy.

- Jest formacja i jest modlitwa. Ale pomyśleliśmy o czymś jeszcze. O wyjściu na opłotki i robieniu rabanu, zgodnie z tym, do czego zachęca nas obecny papież  - mówi ks. Przemysław Superson, opiekun legnickiego campusu.

Maciej Biskup uśmiechem kwituje pytanie o ewentualne zarzuty organizowania nabożeństwa w mało godnym miejscu.

Chcących się przyłączyć do organizacji dni w diecezji podczas przyszłorocznych ŚDM zapraszamy na pierwszy dzień wiosny, tj. 21 marca, na godz. 10 do Centrum Spotkań im. Jana Pawła II pod kościołem pw. MB Królowej Polski. Odbędzie się tam kolejne spotkanie przygotowujące campus.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama