107,6 FM

Wystawa "Powinniśmy wracać po swoich. Zgrupowanie partyzanckie NSZ 'Bartka' 1945-1947", Katowice, 2 do 31 marca

Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach zaprasza na wystawę "Powinniśmy wracać po swoich. Zgrupowanie partyzanckie NSZ 'Bartka' 1945-1947", prezentowaną w dniach od 2 do 31 marca w gmachu Sejmu Śląskiego w Katowicach.

Wystawa składa się z dwudziestu siedmiu elementów ekspozycyjnych. Na dwudziestu pięciu planszach prezentowany jest fragment dorobku Instytutu Pamięci Narodowej oraz program badawczy Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych Okręgów Podbeskidzie i Górnośląskiego. Na dwóch słupach informacyjnych zaprezentowano nazwiska pięćset siedemdziesięciu osób związanych ze Zgrupowaniem oraz wykazy osób skazanych i zamordowanych. Organizatorzy liczą na nawiązanie kontaktu ze świadkami, w tym rodzinami wymienionych osób i uzupełnienie zgromadzonych informacji. Dla młodzieży to pierwsza okazja poznania tego fragmentu współczesnej historii Polski i wspólnego poszukiwania jej śladów wśród najbliższych. Konsultantem historycznym wystawy jest dr Dariusz Węgrzyn (OBEP IPN w Katowicach).

Autor wystawy: Bogdan Ścibut. Projekt ekspozycji: Małgorzata Baca-Ścibut. Opracowanie graficzne: Małgorzata Baca-Ścibut i Anna Wajda.

Więcej o ekspozycji TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama