107,6 FM

Będą blokady dróg

Pierwsza odbędzie się 16 marca u wylotu drogi nr 16 z Olsztyna w kierunku Mrągowa.

Na stronie internetowej Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju ukazał się raport z konsultacji społecznych Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 r.

Okazuje się, że  pomimo konsultacji społecznych, apeli urzędników i starań parlamentarzystów, organizacji społecznych i samorządów lokalnych jak i mieszkańców Warmii i Mazur nie udało się spowodować zmiany decyzji rządu w tej sprawie.

- Warto wspomnieć, że ważny głos za modernizacją DK 16 zabrał Polski Kongres Drogowy, który przypomniał, iż droga jest częścią europejskiej sieci TEN-T i jako taka, jedyna nie posiada charakteru drogi szybkiego ruchu - mówi poseł PiS Jerzy Szmit, zaangażowany od początku w batalię o modernizację szesnastki.

Po ukazaniu się raportu zapowiedział zaostrzenie środków, które miałyby służyć ponownemu ujęciu tej drogi w planach budowy dróg krajowych. - Jednym z nich będzie blokowanie odcinków trasy, aby zwrócić uwagę opinii publicznej i rządzących na konieczność zmodernizowania kluczowej dla województwa warmińsko-mazurskiego drogi - ujawnia. Pierwsza tego typu blokada odbędzie się 16 marca u wylotu z Olsztyna w kierunku Mrągowa.

Poseł zapowiada, że zwróci się do przewodniczącego Komisji Europejskiej i przewodniczącego Rady Europejskiej z informacją o zignorowaniu przez rząd konieczności modernizacji DK 16. Ponadto zaapeluje do posłów i senatorów z województwa warmińsko-mazurskiego o ponowne zwrócenie się do rządu PO-PSL w tej sprawie.

O tym, że DK 16 jest najważniejszą drogą w naszym województwie nie trzeba nikogo przekonywać. Argumentów za ujęciem jej w planach na lata 2014-2023 jest wiele. Z informacji policji wynika, że na DK 16 co roku dochodzi do ponad 100 groźnych wypadków, często ze skutkiem śmiertelnym. Ponadto modernizacja drogi może przyczynić się do rozwoju gospodarczego naszego regionu i zainteresowania inwestorów Warmią i Mazurami.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama