107,6 FM

Atak na SWM

Strona Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego została przejęta przez hakerów podających się za islamistów.

Na witrynie swm.pl pojawiła się grafika na czarnym tle oraz napis: "Hacked by Islamic State. We are everywhere". Strona została przejęta w niedzielę. Swój normalny wygląd odzyskała dopiero w poniedziałek po południu.

Jak przyznaje ks. Adam Parszywka SDB, prezes SWM, atak może mieć związek z wczorajszą premierą kolejnego z serii filmów o prześladowaniach chrześcijan. Serial jest produkowany przez Salezjański Wolontariat Misyjny (informacje o filmach SWM oraz zwiastuny niektórych z nich można znaleźć na stronie: christiandoc.org).

Prapremiera trzeciego odcinka odbyła się 8 marca w Białymstoku i dotyczyła sytuacji w Pakistanie (wcześniejsze filmy poświęcone były Egiptowi i Syrii).

Do tej pory nie udało się odzyskać kontroli na stroną swm.pl, jednak - jak zapewnia ks. Parszywka - informatycy już nad tym pracują.

- Bardziej jednak niepokoi mnie fakt zagrożenia dla osób pracujących przy filmach - zaznacza prezes Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego.

Witold Gadowski, dziennikarz, który zajmował się m.in. tematyką terroryzmu, a obecnie - jak napisał na Facebooku - współpracuje z autorami filmów, ocenia, że to jedyny taki przykład cyberterroryzmu w Polsce.

Atak na stronę Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego został zgłoszony na policję, która skierowała sprawę do Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Kilka dni temu w podobny sposób zaatakowana została strona wrocławskiej Fundacji "Evangelium Vitae", prowadzonej przez siostry boromeuszki. Wtedy sytuację udało się szybko opanować.

Czytaj także:

Islamska flaga na stronie boromeuszek

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama