107,6 FM

Dolce i Gabbana ostro o homoadopcjach

Stefano Gabbana i Domenico Dolce ostro skrytykowali pary homoseksualne wychowujące dzieci. Ich zdaniem jest to "sprzeczne z naturą".

W wywiadzie udzielonym pismu „Panorama” włoscy projektanci, którzy nie kryją się ze swoją homoseksualną skłonnością, skrytykowali homoseksualistów, którzy decydują się na adopcję dzieci. Ich zdaniem jest to "sprzeczne z naturą".

– Rodzina powinna być rozumiana tradycyjnie – mówią.

Gabbana i Dolce odnieśli się krytycznie nie tylko do homoseksualnych adopcji, ale również do in vitro.  

– Prokreacja musi być aktem miłości – dodają. W odniesieniu do in vitro użyli mocnych słów, takich jak „wynajmowanie macicy” i „wybieranie nasienia z katalogu”. Dzieci poczęte w wyniku tej metody nazwali „syntetycznymi”.

– Życie ma swój naturalny rytm. Są pewne rzeczy, których nie powinno się zmieniać – dodali projektanci.

Magazyn "First Things" przypomina, że nie jest to pierwsza, utrzymana w tym tonie, wypowiedź Stefano Gabbany i Domenico Dolce. Gazeta przytacza wypowiedź Gabbany dla "Daily Mail" z 2006 r.:

"Jestem przeciwny temu, aby dzieci były wychowywane przez dwie osoby o skłonnościach homoseksualnych".

Wypowiedzi projektantów oburzyły piosenkarza Eltona Johna.

– Jak możecie nazywać moje piękne dzieci syntetycznymi? Wstydźcie się za swoje wypowiedzi na temat in vitro, które jest cudem pomagającym milionom kochających się ludzi w spełnieniu swojego marzenia i posiadaniu dzieci – powiedział.

Sposób myślenia projektantów nazwał archaicznym, podobnie przestarzałym jak ich projekty. Zapowiedział, że nigdy już nie założy nic od Dolce & Gabbana i wezwał do bojkotu prestiżowej marki.

Projektanci wydali oświadczenie, w którym stwierdzają, że broniąc "tradycyjnej rodziny", nie chcieli nikogo obrazić. Ani oceniać wyborów, których dokonują inni.

Przeczytaj też: Wychowankowie homopar dziękują Dolce i Gabbana

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama