107,6 FM

Rzecznik episkopatu odchodzi

Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Józef Kloch odejdzie z swego stanowiska.

- Jestem rzecznikiem od 12 lat. W tym czasie było trzech papieży, trzech przewodniczących KEP, czterech prymasów i czterech sekretarzy generalnych episkopatu - powiedział serwisowi gosc.pl ks. Kloch. Dodał, że według wprowadzonego przed paru laty regulaminu KEP stanowisko rzecznika prasowego jest kadencyjne, a 5-letnia kadencja minęła, ale w marcu biskupi przedłużyli jego mandat do czasu wyboru następcy. - Nie ma ograniczenia liczby kadencji, ale uważam, że trzeba wybrać nowego rzecznika, i o to poprosiłem - powiedział  ks. Kloch. Zaznaczył, że wybór nowego rzecznika spodziewany jest podczas zebrania episkopatu, które odbędzie się 10-11 czerwca. Do tego czasu będzie wykonywał swe obowiązki.

Pytany o to, co było najtrudniejsze przez te 12 lat, odpowiedział, że dyspozycyjność. "Trudno było być do dyspozycji 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę" - mówił. Dodał, że kiedy przyjmował tę funkcję, miał też świadomość tego, że skończy się jego anonimowość.

"Mnóstwo się nauczyłem od dziennikarzy przez ten czas i cieszę się, że tym doświadczeniem będę się dzielić ze studentami" - powiedział, dodając, że w przyszłości skupi się na pracy wykładowcy w Instytucie Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Ksiądz dr hab. Józef Kloch był rzecznikiem Konferencji Episkopatu Polski i dyrektorem Biura Prasowego KEP od 2003 r. Zastąpił na tym stanowisku o. Adama Schulza SJ. Ks. Kloch jest kapłanem diecezji tarnowskiej. Święcenia kapłańskie przyjął w 1984 r. Był wikariuszem w parafiach w Ciężkowicach, Nowym Sączu, Paszynie i Bochni. Jest wykładowcą Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Od 1986 r. zajmuje się zastosowaniami technologii informacyjnych w Kościele. Doktoryzował się w 1995 r. na Wydziale Filozoficznym Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie (obecnie Uniwersytet Papieski Jana Pawła II). Jest również twórcą pracowni komputerowej w tarnowskim seminarium duchownym, gdzie od 1991 r. prowadzi zajęcia z zastosowań informatyki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama