107,6 FM

Rekord Stocha, sensacja na podium

Kamil Stoch (KS Eve-nement Zakopane) wywalczył w Zakopanem tytuł mistrza Polski w skokach narciarskich. Drugie miejsce sensacyjnie zdobył zawodnik spoza kadry narodowej Andrzej Stękała (AZS/SMS Zakopane), a trzeci był Piotr Żyła (WSS Wisła). W drugiej serii Stoch uzyskał 141,5 m, bijąc o metr rekord Wielkiej Krokwi.

Po pierwszej serii prowadził Dawid Kubacki, który uzyskawszy 129,5 m, otrzymał 132,5 pkt. Stoch skoczył pół metra mniej i tracił do zawodnika TS Wisła Zakopane 1,4 pkt. Trzeci był Stękała (127 m i 127,1 pkt).

W drugiej serii bezkonkurencyjny był Stoch, bijąc rekord należący od 2010 roku do Szwajcara Simona Ammana. Stękała w drugiej serii uzyskał odległość 124 m. Żyła skoczył 141,5 m, ale z podpórką. Nieudaną próbę miał Kubacki, który spadł na dalsze miejsce.

Najdalej w konkursie skoczył Klemens Murańka. Zakopiańczyk uzyskał 144 m, jednak podparł skok i ostatecznie zajął siódme miejsce.

We wtorkowym konkursie indywidualnym na Wielkiej Krokwi wystartowało 61 zawodników z 12 klubów. W środę o godzinie 9 rozpocznie się rywalizacja drużynowa.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama