107,6 FM

200 chrześcijan aresztowanych

Pakistańska policja przeprowadziła nalot na Youhanabad, dzielnicę chrześcijańską w Lahaurze, aresztując około 200 osób. Miało to związek z dokonanymi przez talibów 15 marca atakami bombowymi na dwa kościoły chrześcijańskie w tym mieście.

Zginęło w nich 19 osób, a ponad 70 zostało poważnie rannych. W odpowiedzi tłum zatrzymał wtedy i zlinczował dwóch muzułmanów podejrzanych o dokonanie tego zamachu i podłożenie ładunków wybuchowych. Policja mówi o ok. 600 osobach, które miały uczestniczyć w linczu.

Sytuacja w dzielnicy jest bardzo napięta; część chrześcijan zdecydowało się ją opuścić. Nie wiadomo, dokąd aresztowani zostali przewiezieni. Ich rodzinom odmówiono możliwości kontaktu z nimi. Wydaje się, że akcja policji miała charakter łapanki. Zatrzymywano wszystkich bez sprawdzania ich tożsamości. Stąd też wielu zwierzchników religijnych i polityków domaga się natychmiastowego uwolnienia zatrzymanych. „Nie sprzeciwiamy się aresztowaniu tych, którzy popełnili coś złego, ale zatrzymywanie niewinnych jest nie do przyjęcia” – powiedział ks. Srif John z diecezji Lahauru.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama