107,6 FM

Komorowski ma już tylko 35 proc.

Stosunkowo niskie poparcie dla Bronisława Komorowskiego, jego zmniejszająca się przewagę nad Andrzejem Dudą i wysoki wynik Pawła Kukiza wykazują badania TNS Polska dla „Wiadomości” TVP1.

Pytane zadane respondentom brzmiało: "Na którego kandydata odda Pan(i) głos w wyborach prezydenckich?”

35 proc. badanych odparło, że na Bronisława Komorowskiego, 27 – że na Andrzeja Dudę, a 15 proc. – na Pawła Kukiza. Pozostali kandydaci zanotowali niewielkie odsetki poparcia: Janusz Korwin-Mikke i Magdalena Ogórek - po 3 proc., Adam Jarubas – 2 proc., Janusz Palikot i Grzegorz Braun – po 1 proc., zaś pozostałych kandydatów według tego badania nie poparł nikt.

13 proc. respondentów nie wie, na kogo będzie głosowało.

W porównaniu z poprzednim sondażem dla Wiadomości TVP z 1 maja, Bronisław Komorowski stracił 4 pkt. procentowe, Andrzej Duda zyskał 2 pkt., a Paweł Kukiz ma wynik lepszy o 4 pkt. proc.

Błąd badania wynosi 3,1 pkt. proc.

Marcin Palade kwestionuje profesjonalizm TNS i zwraca uwagę, że jeśli liczyć wyłącznie głosy wyborców zdecydowanych, to wyniki są następujące: Komorowski - 40,2; Andrzej Duda - 31, Kukiz - 17,2 Korwin-Mikke i Magdalena Ogórek - 3,5 Adam Jarubas - 2,3; pozostali - 2,3 proc.

Tymczasem rośnie zainteresowanie udziałem w wyborach prezydenckich wśród Polaków mieszkających na Wyspach Brytyjskich. Ponad 40 tys. Polaków zamierza w niedzielę głosować w lokalach wyborczych utworzonych w londyńskim okręgu konsularnym. Dla porównania w poprzednich wyborach prezydenckich w 2010 r. w całej Wielkiej Brytanii zostało oddanych 44 tys. ważnych głosów.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama