107,6 FM

PKW: na godz. 12 frekwencja 14,61 proc.

Frekwencja wyborcza w niedzielnych wyborach prezydenckich na godz. 12 wyniosła 14,61 proc. - poinformowała PKW na konferencji prasowej.

Państwowa Komisja Wyborcza podała informację o frekwencji na godz. 12 na podstawie danych otrzymanych od 25 956 obwodowych komisji wyborczych spośród 25 957 komisji obwodowych powołanych w stałych obwodach głosowania na obszarze całego kraju.

"Liczba osób uprawnionych do udziału w wyborach, czyli liczba osób ujętych w spisach wyborców w obwodach, z których otrzymano dane, wyniosła 30 168 616. Wydano karty do głosowania łącznie z wysłanymi pakietami wyborczymi dla 4 408 602 osób uprawnionych do głosowania, co stanowi 14,61 proc. w stosunku do liczby osób uprawnionych" - powiedział sędzia Zbigniew Cieślak z PKW.

Jak poinformował, najwięcej wyborców wzięło udział w głosowaniu w gminie Godziszów w powiecie janowskim, w województwie lubelskim - 29,89 proc. Najmniejszą frekwencję zanotowano w gminie Dąbie, powiat krośnieński w województwie lubuskim - 6,18 proc.

Cieślak zaznaczył, że PKW w niedzielę wystosowało pismo do okręgowych komisji wyborczych z przypomnieniem, by bezpośrednio po sporządzeniu i podpisaniu protokołu bez zwłoki przekazywały go do PKW, by możliwe było jak najszybsze obliczenie głosów i podanie wyników głosowania.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama