107,6 FM

Prezydent odmawia Kukizowi

Bronisław Komorowski zapowiedział, że nie przyjdzie na debatę, na którą kandydatów zaprosił P. Kukiz.

- Rozumiem intencje Pawła Kukiza, który chce edukować w sprawach jednomandatowych okręgów wyborczych, ale mnie przekonywać nie trzeba, ja jestem przekonany - mówił prezydent przed warszawskim Urzędem Skarbowym. Dodał też, że proponowana przez niego formuła debaty jest niejasna.

Prezydent stwierdził, że to co najmniej dziwne, aby kandydat, który zakończył swój udział w debacie, dalej brał udział w tej kampanii. I nie widzi sensu takiej debaty. Zaprosił jednak Pawła Kukiza do Pałacu Prezydenckiego, żeby "rozmawiać o dalszych krokach na rzecz polepszenia klimatu w Polsce dla akceptacji dla JOW".

Jeszcze we wtorek wieczorem pozytywną odpowiedź odnośnie udziału w takiej debacie dał sztab wyborczy Andrzej Dudy. - Zobaczyłem to zaproszenie na Twitterze, szanuję jego wyborców, i to naturalne, że jestem gotów w ten sposób przekonywać ich do siebie - tłumaczy kandydat PiS.

Kilka godzin po słowach prezydenta Komorowskiego, na swoim profilu na Facebooku odpowiedział mu Paweł Kukiz.

- "Ciekawe.... Przypominam sobie, jak po powstaniu Platformy Oburzonych, czyli wspólnego spotkania Ruchow Obywatelskich, które zaprosiłem i "Solidarności" kluczowym postulatem był postulat JOW. I wówczas pan prezydent Komorowski powiedział, że chętnie zaprosi do Pałacu przewodniczącego NSZZ "Solidarność" Piotra Dude ale ... absolutnie bez Kukiza
Co się stało, Panie Prezydencie? - pyta Kukiz, dołączając do swojego wpisu charakterystyczną uśmiechniętą buźkę.

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama