107,6 FM

Kiedy zaczyna się śmierć?

Czyż nie czytaliście w księdze Mojżesza, tam gdzie mowa „O krzaku”, jak Bóg powiedział do niego: Ja jestem Bóg Abrahama, Bóg Izaaka i Bóg Jakuba. Nie jest On Bogiem umarłych, lecz żywych.

Dla chrześcijanina śmierć nie zaczyna się wtedy, gdy odchodzi z tego świata, ale wtedy, gdy traci z oczu perspektywę zmartwychwstania. Co wówczas pozostaje? Życie pozorne i pozbawione głębi, fasadowa religijność oparta na przyzwyczajeniu. Czy to nie obraz wielu spośród nas? Zapominamy, że można żyć i jednocześnie pozostawać martwym. Tymczasem Bóg nie jest Bogiem martwych, ale tych, którzy żyją zmartwychwstaniem – Jego zmartwychwstaniem i swoim własnym w Nim. I niech nas nie zwiedzie to, że często zachowujemy w doczesnym życiu dobrą kondycję. Wszak, jak mawiał Henri de Lubac, duchowo martwi, nim ulegną rozkładowi, dłużej od trupów doczesnych pozostają w stanie zasuszenia. Obyśmy tylko w praktyce nie pomylili tego stanu z życiem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
  • Gabriela Maria
    03.06.2015 12:31

    Jedynym życiem jest Jezus. Mesjasz. A na dokładkę jest jeszcze drogą - do Niego i prawdą - w Nim. Początek i Koniec. Alfa i Omega. Wszystko inne (święta życia, marsze itp.) to nieistotne, a czasem wręcz szkodliwe - bo wypaczające i zagłuszające Boga - dodatki czy wręcz (przepraszam ich uczestników) atrakcje o jarmarcznym wydźwięku.
    Duchowe zmartwychwstanie zaczyna się już tu, na ziemi. Ale nie w masie czy nawet we wspólnocie. W ciszy, do której zstępuje Pan. To prawda, że wśród nas jest wielu ludzi bez ducha, „żywych trupów”. Tyle tylko, że zaskakująco często bywają nimi (również religijni) aktywiści … Pan pozostawia jednak wskazówkę: „Poznacie ich po ich owocach”. I tę z dzisiejszej Ewangelii: „Gdy bowiem powstaną z martwych, nie będą się ani żenić, ani za mąż wychodzić, ale będą jak aniołowie w niebie”.

    doceń 0
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamów newsletter