107,6 FM

Działacze FIFA nie zgadzają się na ekstradycję

Żaden z siedmiu działaczy Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej (FIFA) aresztowanych w środę nie zgadza się na ekstradycję do USA - ujawniła w czwartek rzeczniczka szwajcarskiej prokuratury Ingrid Ryser.

W środę na dwa dni przed planowanymi na piątek wyborami prezydenta FIFA siedmiu prominentnych działaczy tej organizacji zostało zatrzymanych w Szwajcarii na zlecenie wymiaru sprawiedliwości USA i usłyszało zarzuty korupcyjne.

W tym gronie znaleźli wiceprezydenci FIFA Jeffrey Webb z Kajmanów oraz Urugwajczyk Eugenio Figueredo oraz Kostarykanin Eduardo Li, Nikaraguańczyk Julio Rocha, Costas Takkas z Kajmanów, Wenezuelczyk Rafael Esquivel i Brazylijczyk Jose Maria Marin.

Po zatrzymaniu jedna osoba wstępnie wyraziła zgodę na poddanie się jurysdykcji USA, ale później ją wycofała.

Zgodnie z przepisami obowiązującymi w Szwajcarii, Departament Sprawiedliwości USA ma 40 dni od aresztowania na przekazanie wniosków o ekstradycję.

« 1 »

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama