107,6 FM

Jesteśmy przez Boga chciani i kochani

A wszyscy, którzy o tym słyszeli, brali to sobie do serca i pytali: „Kimże będzie to dziecię?”. Bo istotnie ręka Pańska była z nim. Łk 1,66

Jan znaczy: Jahwe jest łaskawy. Jednak łaska, którą okazuje Bóg, błogosławiąc Elżbiecie i Zachariaszowi narodzinami ich pierworodnego syna, nie dotyczy tylko ich życia, ale ma rozlać się szeroko, promieniując na całą ludzkość; znajdzie przecież swe wypełnienie w Bożym Synu, w Jezusie Chrystusie. Jan stanie się tego świadkiem, nawet jeśli nigdy nie pojmie w pełni, jak obfite owoce zrodzi misja powierzona mu przez Najwyższego. Nie pojmą tego również jego rodzice. Ich wielkość, podobnie jak wielkość ich syna, nie polega jednak na dogłębnej wiedzy, ale na ufnym poddaniu się Bożej woli – tej, którą Bóg nieustannie objawia także i nam. My również, w nie mniejszym stopniu niż Jan, jesteśmy przez Boga chciani i kochani; stanowimy przecież niepowtarzalne dzieło Jego miłości. Co więcej, również dla nas Bóg ma wyjątkowy plan. Odkrywanie tego planu przez cierpliwe i pokorne szukanie woli Boga może stać się największą przygodą naszego życia. Przygodą, która swe spełnienie znajdzie w wieczności.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
  • Gabriela Maria
    24.06.2015 14:20

    Dzisiaj święto tego, który poprzedził i wskazał Mesjasza. I został zamordowany, ponieważ powiedział władzy, że nie wszystko może: - Nie wolno ci mieć tej kobiety za żonę!
    W Duchu Eliasza mówi to i dziś: - Nie zasłaniajcie się potomstwem, bo to, co nie po myśli Boga, nie jest z Boga, a kto nie z Serca, nie ku Sercu. Za chwilę go nie stanie, za to wy staniecie przed palącym Obliczem Jedynie Świętego … Opamiętajcie się!

    doceń 0
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamów newsletter