107,6 FM

Kto pierwszy na 30. piętrze?

30 pięter i prawie 800 stopni - z takim wyzwaniem zmierzą się uczestnicy sobotniego biegu im. Stanisława Tyma w PKiN. Impreza upamiętnia szarżę bohatera filmu "Miś" - Ryszarda Ochódzkiego na 30. piętro Pałacu i przypomina o 60. urodzinach budynku.

Zawodnicy będą startować przed wejściem głównym do Pałacu Kultury od strony ul. Marszałkowskiej. Uczestnicy będą wybiegać pojedynczo od godz. 10, co 15 sekund. Zakończenie zawodów zaplanowano na godz. 14.

Po serii eliminacyjnej odbędą się biegi finałowe pań i panów. 10 najlepszych w każdej kategorii stanie w szranki w emocjonującym biegu pościgowym.

Na trasie będzie kilka utrudnień polegających m.in. na: zbieganiu w dół zaraz za wejściem głównym, pokonywaniu różnej wielkości klatek schodowych (od 1 do 6 piętra przestronna marmurowa klatka schodowa; od 6 do 30 typowa klatka schodowa zwężająca się ku górze), różnej wysokości pięter i stopni schodowych.

Trasa zawodów będzie oznakowana strzałkami. Dodatkowo przy trasie będą rozstawieni wolontariusze i ratownicy medyczni.

Bieg im. Stanisława Tyma o puchar prezydent Warszawy na 30. piętro Pałacu Kultury i Nauki upamiętnia szarżę bohatera filmu "Miś" Ryszarda Ochódzkiego, granego przez Stanisława Tyma. Ochódzki spieszył na 30. pięto PKiN, aby dostarczyć ministrowi przetłumaczony list.

Główną nagrodą biegu jest puchar prezydent Warszawy. Ponadto wszyscy uczestnicy, którzy ukończą bieg, otrzymają na mecie pamiątkowy medal i wodę.

W te wakacje będą również świętowane 60. urodziny Pałacu Kultury i Nauki. 22 lipca 1955 r., w rocznicę Manifestu PKWN, po raz pierwszy pałac otwarto dla zwiedzających.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama