107,6 FM

Wakacje na fali

Wielu z nas marzy o udanych wakacjach spędzanych nad wodą. Jedni szukają ofert na Mazurach, inni śledzą oferty kajakowych wypraw na polskim pojezierzu. Tymczasem niemal u sąsiada można przeżyć ciekawą wodną przygodę.

Upały dały nam się już we znaki. W najgorętsze dni jedni kryli się w cieniu, inni szukali kojącego chłodu nad bliskimi zbiornikami wody. Siedząc bezczynnie na plaży, z zazdrością patrzymy na tych, którzy na małych żaglówkach przecinają fale akwenów, czy na kajakach mkną na spotkanie wodnej przygody. Oferta atrakcyjnego i aktywnego wypoczynku nad wodą jest w naszym regionie całkiem ciekawa i pełna wyzwań.

Kajakiem na podbój regionu

Spływy kajakowe to jedna z najciekawszych form wodnej turystyki. Płynąc tą zwrotną łódką mamy możliwość obcowania z naturą, zarówno na wodzie jak i na oddalonych od ludzkich siedzib biwakach. Kajakiem możemy dotrzeć do niezwykłych i jeszcze nie odkrytych miejsc. Płynąc z prądem rzek nie trzeba się natrudzić przy wiosłowaniu a pokonane kilometry są źródłem frajdy i ogromnej satysfakcji. Spływ kajakowy to świetna odskocznia od codziennej rutyny. I chyba nikt nie odmówi właściwości terapeutycznych jakie niesie dla naszego umysłu szmer rzeki i szum lasu. Aby popłynąć kajakiem nie trzeba ukończyć specjalnych kursów ani zdobywać specjalną licencję. Na kajaki może jechać każdy i każdy na pewno sobie poradzi. Spływy kajakowe to propozycja dla studentów, grup znajomych a także całych rodzin.

Świętokrzyskie. Kajakowe spływy weekendowe Białą Nidą to propozycja niemal dla wszystkich. Program przygotowany jest tak, by już od piątkowego wieczoru cieszyć się bliskością natury, zaś przez dwa dni na wodzie poznać najciekawszy fragment rzeki. Nida to jedna z najciekawszych i nie odkrytych dotąd rzek, która na swoich odcinkach kilkakrotnie zmienia swoje oblicze, mamy więc okazję zasmakować wiosłowania przez trzcinowisko, łąkę, las, czy to wąską dostojnie rozlaną rzeką. Proponowane biwaki usytuowane są w takich miejscach, by kontakt z cywilizacja ograniczyć do minimum.

Spływ po Pilicy to także ciekawie spędzony czas. Spływy organizowane są jej górnym biegu. Pilica na weekend to dobry pomysł na kajakowy debiut. Polecana jest również na spływy rodzinne z dziećmi.

Spływ rzeką Kamienną to niemal survival. To rzeka jest jeszcze nie odkryta dla kajakarzy. Ciekawa, czasem o wartkim nurcie czasem leniwa, rozlana i płytka. W ostatnich latach przygotowano w okolicach Bałtowa wyregulowaną trasę dla kajaków i tratw. Jednak w większości wyprawa tą rzekę kajakiem to prawdziwe wyzwanie na które trzeba zabrać wszystkie rzeczy do pokonania trudnej trasy i zorganizowania biwaku.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama