107,6 FM

Poznań już pod Jasną Górą

81.Poznańska Piesza Pielgrzymka dotrze dziś do Czarnej Madonny.

Rekordziści mają w nogach nawet 380-siąt kilometrów, choć większość z nich musiała przejść ich ok. 300-stu. Wyruszyli na początku lipca z Poznania i z kilku innych miejscowości. Mowa oczywiście o pieszych pielgrzymach zmierzających z archidiecezji poznańskiej na Jasną Górę.

Pątnicy dziś rano wystartowali na ostatni etap wędrowania do Matki. Ostatni dzień to już najkrótszy odcinek - około południa pątnicy dojdą pod wały klasztoru na Jasnej Górze i złożą pokłon częstochowskiej Madonnie. 81-sza Poznańska Pieszą Pielgrzymka na Jasną Górę w tym roku skupiła się wokół tematu nawrócenia. Drogę do Matki podsumowuje kapelan, ks. Tomasz Kulka.

Na Jasną Górę dotrze w tym roku prawie 2000-ce pątników z Poznania. Wędrowali w osiemnastu grupach pielgrzymkowych. Dziś Mszę Świętą odprawi dla nich na wałach jasnogórskich abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Pielgrzymi wezmą też jutro udział w uroczystościach odpustowych ku czci NMP z Góry Karmel. Jedna z grup pielgrzymkowych poprowadzi też nocne czuwanie przy obrazie Czarnej Madonny.

Poznań już pod Jasną Górą   Przełom lipca i sierpnia to tradycyjnie szczyt pielgrzymkowy na Jasnej Górze. Apogeum przypada na 15 sierpnia Anna Kwaśnicka/Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama