107,6 FM

Sondaż: PiS samodzielny, Kukiz pikuje

Na spadku popularności Kukiza zyskuje Zjednoczona Prawica - i trochę PO.

Gdyby dziś odbyły się wybory, wygrałaby Zjednoczona Prawica (PiS, Polska Razem i Solidarna Polska) większością 43 proc. głosów. PO otrzymałaby 28 proc., a Ruch Kukiza 10 proc – wynika z badania przeprowadzonego przez pracownię Estymator dla „Newsweeka”. PSL i SLD, według tego sondażu balansują na progu wyborczym z wynikiem po 5 proc. poparcia.

Od ostatniego analogicznego badania notowania Kukiza spadły o połowę. Jego potencjalni wyborcy przenoszą swoje głosy przede wszystkim na PiS, a częściowo także na PO.
Takie wyniki pozwoliłyby Zjednoczonej Prawicy na samodzielne rządy.

« 1 »
 • społecznik
  16.07.2015 18:03
  Problem p. Pawła i jego środowiska tkwi w priorytetach. W sumie jasne było, że sprawa rozbije się o karierę polityczną, która dla Kukiza nie gra żadnej roli, bo celem Kukiza jest dobro Polski, a dla jego otoczenia może być szansą. Wynika z tego, że nie brakuje ludzi ideowych w walce o JOW-y, ale nie są już tacy sami w myśleniu o ławach parlamentarnych. Osobiście uważam, że JOW-y bez dekomunizacji i deprywatyzacji władzy niewiele pomogą.

  Sojusz z Czołem Wielkiej Polsce może poprawić notowania jednych i drugich pod warunkiem, że Narodowcy zobaczą w Unii szansę, a nie zagrożenie. Na pewno jedni i drudzy chcą usprawnić państwo.
  doceń 0
 • Anna
  17.07.2015 01:01
  I oby się te wyniki potwierdziły.
  doceń 3
 • ciekawy
  18.07.2015 00:14
  Dlaczego Gość Niedzielny publikuje sondaż, który ukazał się w Newsweeku a jednocześnie publikuje się na stronie artykuł pt "Newsweekowe szczyty ignorancji"? Po drugie dlaczego umieszcza się takie zdjęcie? Jednocześnie w tym samym czasie : http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Sondaz-Millward-Brown-prowadzi-PiS-Kukiz-trzeci,wid,17712563,wiadomosc.html?ticaid=1153c8&_ticrsn=3
  doceń 1
 • roland
  18.07.2015 00:19
  Dobra wiadomość! Ale... jeszcze przed nami referendum. Jego wynik też zmieni nastroje dość wyraźnie. Pytanie, czy będzie się ono cieszyło frekwencją...
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama