107,6 FM

Jesteś częścią królestwa

Królestwo niebieskie podobne jest do ziarnka gorczycy...


Czy przyszło ci na myśl, że jesteś częścią królestwa, które ustanowił sam Bóg, i że w dodatku dzieje się tak zgodnie z twoją wolą? Pierwsze „tak”, które wypowiedzieli prawdopodobnie za ciebie rodzice, a potem kolejne, już samodzielne i świadome potwierdzenia tej decyzji, ustanowiły cię składową zupełnie niepojętej rzeczywistości. Oto zostałeś wybrany i przyjąłeś Jezusa jako swojego Pana i Zbawiciela, pozwoliłeś, by przez ciebie zadziałał Duch Święty. O tej prawdzie nie możesz zapominać, kiedy świat krzyczy inaczej, proponuje inne prawdy i półprawdy, kwestionuje podstawowe zasady godnego życia, kiedy pokazuje atrakcyjne drogi na skróty. Nie możesz zapominać, choć sam czujesz się drobnym elementem, jednym z wielu, że wybierając drogę z Chrystusem, stanąłeś po właściwej stronie, stałeś się ziarnem, które może wzrosnąć do rozmiarów niepojętych. Może wzrosnąć, bo posiał je Siewca, który dba o swoje uprawy i nie pozwoli, by przepadły.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • Gabriela Maria
  27.07.2015 17:45

  „W kierunku do góry”. Windą do nieba wjechać się nie da. Niestety. A może jednak: całe szczęście, że się nie da …
  Zawsze trzeba badać czy aby nie stanowię części „królestwa” przeciwnego Bogu. Dobre samopoczucie lub "znaki" to zdecydowanie za mało, aby stwierdzić, że „stanąłem po właściwej stronie”. Prawdę słyszy się w sumieniu, któremu pozwala się - albo nie - mówić głosem samego Boga.
  I jeszcze jedno: nie wszyscy jesteśmy „wybrani” podobnie jak nie wszyscy „jesteśmy Chrystusami”. W niczym nie umniejsza to niczyjej godności ale i nie rozmywa niczyjej odpowiedzialności …

  doceń 0
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamów newsletter