107,6 FM

Wyrok śmierci Asii Bibi skasowany! Walka trwa

Choć nadal grozi jej kara śmierci, Sąd Najwyższy nakazał zbadanie sprawy na nowo.

Bardzo dobra wiadomość dotarła z Pakistanu: Sąd Najwyższy tego kraju uznał, że w czasie procesu Asii Bibi, w wyniku którego pakistańska chrześcijanka została skazana na śmierć, zarówno w sądzie I, jak i II instancji wystąpił szereg błędów i nieprawidłowości, które mogły w istotny sposób wpłynąć na decyzję sądu. W związku z tym wydany w październiku ubiegłego roku wyrok śmierci zostaje unieważniony, a sprawa zostanie zbadana na nowo.

Nie oznacza to, że Asia Bibi jest już bezpieczna. Oskarżenie o bluźnierstwo jest wciąż aktualne, jednak Sąd Najwyższy przejął sprawę do swego rozpoznania.

O decyzji sądu organizację CitizenGO poinformowali najbliżsi prześladowanej Pakistanki.

Bibi mogłaby już dziś opuścić więzienie, jednak nie może opuszczać kraju. Z tego powodu oskarżona i jej rodzina podjęli decyzję, że do czasu kolejnej rozprawy (której termin jest dotąd nieznany) pozostanie w więziennej celi, gdyż gdyby ją opuściła, najprawdopodobniej dokonano by na niej samosądu.

Magdalena Korzekwa z CitizenGO poinformowała nas, że MSZ Hiszpanii przygotowało już wizy dla Asii Bibi i jej rodziny, aby w razie uniewinnienia kobiety prześladowani jak najszybciej mogli opuścić Pakistan. Dokumenty zostaną wydane rodzinie, gdy tylko Asia dostanie paszport.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama