Czy Komorowskiemu należy udzielać Komunii?

dodane 31.07.2015 07:06

PAP |

Co ma zrobić ksiądz, który zobaczy, że w jego kościele na mszy jest prezydent Komorowski i ma zamiar przystąpić do Komunii św. "Nasz Dziennik" zamieszcza wykładnię na ten temat ks. prof. Wojciecha Góralskiego z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Czy Komorowskiemu należy udzielać Komunii?   Jacek Turczyk /pap Prezydent Bronisław Komorowski

- "Głosowanie za ustawą in vitro i podpisanie jej przez prezydenta, to ewidentny publiczny grzech ciężki, mówi kanonista (...). - W tej sytuacji mamy obowiązek przypominania tym, co poparli in vitro, że nie mogą przystępować do Komunii św. Może to także zrobić ksiądz przed Mszą św., widząc, że osoba która publicznie poparła in vitro, a nie zmieniła swoich poglądów i trwa w grzechu ciężkim, może chcieć przystąpić do Komunii św".

Podstawowym warunkiem, aby znów móc przystąpić do Komunii św. jest przystąpienie do sakramentu pojednania, przypomina ks. Góralski. - "A warunkiem dobrej spowiedzi jest żal za grzechy, postanowienie poprawy, zadośćuczynienie. Musi być pewność, że ktoś zmienił zdanie, przyznaje się do błędu. Spowiednik może wskazać różne formy tego naprawienia szkód wynikających z grzechu ciężkiego".

- "Idealnie byłoby, gdyby publicznie taka osoba oznajmiła, że popełniła błąd, głosując za in vitro, czy w przypadku prezydenta, podpisując ustawę". Forma zadośćuczynienia i pragnienie poprawy musi dawać pewność, że ta osoba szczerze żałuje, zmieniła poglądy i więcej by tak nie postąpiła", konkluduje kanonista.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ, NASZ DZIENNIK, PAŃSTWO, POLITYKA, PRZEGLĄD PRASY

Przeczytaj komentarze | 63 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 2 Pjotr 07.08.2015 12:38
Niezalogowany użytkownik A ja bym teraz na miejscu Prezydenta siadł w pierwszej ławce w kościele i nie poszedł do Komunii. I robił tak co tydzień.
Plusów: 0 olle 05.08.2015 21:03
Niezalogowany użytkownik A co z osobami które popierają rozwody i kiedyś wprowadzili w Polsce prawo rozwodowe? Czy im też nie należy udzielać Komunii świętej?
Plusów: 2 trup 04.08.2015 06:10
Niezalogowany użytkownik jeżeli kupisz sobie broń i się zastrzelisz to (pies cię trącał) _ odpowiadasz sam przed sobą .Jezeli kupisz sto sztuk broni , rozdasz ludziom i ci ludzie zabiją siebie lub innych to odpowiadasz przed ludżmi (sam przed sobą odpowiesz wtedy gdy załatwisz sprawę z ludżmi ) - taka jest rożnica .pozdrawiam .
Plusów: 5 ana 03.08.2015 21:39
Niezalogowany użytkownik Komorowskiemu ksiądz udzielił komunii św. 31 VII na placu Krasińskich. Lud otrzymał jasny przekaz: można podpisywać antyludzkie ustawy i nie ma za to żadnej kary. A wszystkie pisma Episkopatu przypominające Komorowskiemu o ekskomunice, to zwykła gadanina bez konsekwencji. Sól zwietrzała. Brak odwagi czy po prostu konformizm, obojętność ze strony KK? A posłowie z PO i Komorowski śmieją się nam w nos.

wszystkie komentarze >