107,6 FM

6 tysięcy młodych u św. Teresy

6 tys. młodzieży wzięło udział w ceremonii otwarcia Europejskiego Spotkania Młodych w Avili na tle słynnych średniowiecznych murów miasta.

Jako pierwszy powitał młodych pielgrzymów miejscowy ordynariusz bp Jesús García Burillo. „Św. Teresa to kobieta wyjątkowa, zaskakująca, psycholog, pedagog, pisarka, założycielka, reformatorka. Zawsze powtarzała, że sekret jej życia to przyjaźń z Jezusem!... że jej sekret to modlitwa. Teraz rozumiecie, dlaczego tematem tego spotkania są właśnie słowa: «Mocni przyjaciele Boga». To europejskie spotkanie ma na celu umocnienie naszej przyjaźni z Jezusem Chrustusem” – powiedział bp García Burillo.

Burmistrz miasta José Luis Rivas podkreślił znaczenie św. Teresy dla Avili i prosił młodzież, by otworzyła się na duchowość hiszpańskiej mistyczki, która wciąż fascynuje kolejne pokolenia. „Po co przyjechaliście do Avili, skoro nie ma tutaj plaży?” – pytał z kolei słowami popularnej piosenki bp Xavier Novell, odpowiedzialny z ramienia episkopatu za duszpasterstwo młodzieży. –  Przygotowaliśmy wam plażę św. Teresy, tzn. taką, gdzie ty jesteś małym strumykiem, który wpada do morza. To, co czujesz i co przeżywasz, jest tak piękne, przyjemne i prawdziwe, że nie chcesz odejść”.

Podczas ceremonii powitania zostały wniesione dwa symbole spotkania: Krzyż Młodzieży oraz jej wielka niespodzianka – blisko dwumetrowy obraz „Niepokalna dla młodego człowieka w 2015 r.”. Namalowany przez cysterkę Isabelę Guerra, przedstawia on bardzo młodą Maryję w otoczeniu 12 gwiazd. Koncert muzyki religijnej i oryginalny spektakl teatralny przedstawiający św. Teresę w języku młodzieżowym zakończyły pierwszy dzień Europejskiego Spotkania Młodzieży.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama