107,6 FM

Urodziny Faustyny

W sobotni wieczór w Łagiewnikach odbędzie się urodzinowa impreza... św. s. Faustyny.

Okazja jest wyjątkowa, bo to okrągłe, 110. urodziny Apostołki Miłosierdzia. Helena Kowalska przyszła bowiem na świat 25 sierpnia 1905 roku.

- Nikt z nas nie wątpi, że ona ciągle żyje i ciągle działa. To ona stoi za tymi dobrymi, Bożymi rzeczami, które się tutaj dzieją - mówi s. Gaudia Skass ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia.

Urodzinowi goście zbiorą się trzy dni przed dokładną rocznicą urodzin s. Faustyny - 22 sierpnia. Będzie to jednocześnie Łagiewnicka "22", czyli comiesięczne spotkanie wspólnoty, która właśnie w sanktuarium Miłosierdzia Bożego przygotowuje się do przyszłorocznych Światowych Dni Młodzieży.

Całe wydarzenie rozpocznie się o godz. 18 modlitwą w kaplicy obrazu Jezusa Miłosiernego. Potem - już przed łagiewnickim klasztorem - będą tort (czekoladowy, bo to był ulubiony smak s. Faustyny), 110 balonów, które polecą do nieba, oraz koncert ewangelizacyjny w wykonaniu o. Łukasza Buksy.

W sobotni wieczór będzie także można wziąć udział w loterii fantowej, z której dochód zostanie przeznaczony na akcję "Bilet dla Brata" (dofinansowanie uczestnictwa w ŚDM 2016 dla młodych z Europy Wschodniej). Dlaczego akurat taka forma zbiórki? To pomysł zaczerpnięty od samej s. Faustyny.

- Będąc zaledwie kilkuletnią dziewczynką, Helenka Kowalska w swojej rodzinnej wsi zorganizowała loterię fantową, z której dochód chciała przeznaczyć dla biednych. Wszyscy starsi się z niej śmiali, bo były to niewielkie kwoty - opowiada s. Gaudia, opiekująca się wspólnotą Łagiewnickich "22". - Liczyły się sam gest i to, że ta dziewczyna naprawdę miała, jak mówi Jan Paweł II, wyobraźnię miłosierdzia. Robiła, co mogła, żeby pomóc biednym - podkreśla.

Czytaj także:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama